Afacerea care a luat amploare în țara noastră! Românii dau navala: "Avem clienți care și-au făcut abonamente, vin săptămânal, în aceeași zi, la aceeași oră"

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 30-04-2024 14:54

Actualizat: 30-04-2024 15:29

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

O afacere inedită ia amploare în România. Locațiile apar ca ciupercile după ploaie! Patronii se plâng de faptul că nu mai au locuri. Cu toate că sunt din ce în ce mai multe, nu sunt suficiente.


De-a lungul anilor, în marile orașe din țară au fost amenajate locații pentru oamenii dornici de mişcare, care, deși au apărut extrem de multe, tot nu sunt  destule.


Românii sunt tot mai dornici de
mișcare


Se pare că românii au devenit iubitori de mișcare, căci terenurile de fotbal din marile orașe ale țării sunt ocupate zilnic, în fiecare oră. În Iași, spre exemplu,există zeci astfel de locații, însă sunt rezervate tot timpul, iar la orele serii abia se mai găsește ceva liber.

„Am amenajat acest teren de fotbal în urmă cu aproximativ doi ani de zile. La început a fost puțin mai greu, până când au aflat oamenii de noi, dar ne-am promovat destul de mult pe internet. Pe Facebook există foarte multe grupuri, cu mii de persoane, care joacă fotbal în astfel de locații și ne-am folosit de acest lucru. În acest moment, putem spune că am ajuns la un grad de ocupare de 100%. Când vorbim despre acest procent, ne referim la orele serii, deoarece oamenii nu obișnuiesc să vină în timpul zilei”, a declarat proprietarul unui teren de fotbal din Iași pentru adevarul.ro

Citește și: Românul pe care-l caută americanii pentru marfa lui. Pasiunea a devenit o afacere care îi aduce mii de euro lunar

Unii clienți au chiar abonament


În Iași, proprietarul de teren spune că este extrem de greu de găsit o locație liberă, totul fiind rezervat. Mai mult, există clienți care și-au făcut abonament și vin săptămânal, în aceeași zi, la aceeași oră.
„Am amenajat acest teren de fotbal în urmă cu aproximativ doi ani de zile. La început a fost puțin mai greu, până când au aflat oamenii de noi, dar ne-am promovat destul de mult pe internet. (…) Terenul este rezervat, de luni până duminică, în intervalul 18.00-24.00.

Avem clienți care și-au făcut abonamente, vin săptămânal, în aceeași zi, la aceeași oră. Cei mai mulți clienți închiriază pentru două ore. Prețul nu este unul mare, vorbim de 180 de lei pentru o oră, în locația noastră.

Este o afacere bună, investiția se atenuează în timp și apoi devine și profitabilă. În acest moment, la orice teren de fotbal din Iași sunăm pentru o rezervare, vom observa că nu mai sunt locuri disponibile”, a dezvăluit proprietarul unui teren de fotbal, potrivit Adevărul.

 

 
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri