Bogătașul de 36 de ani țepuit de Nordis cu o mică avere nu renunță la investiții. Dezvoltarea personală, noua pasiune a fostului idol al FCSB, Florin Gardoș

Autor: Dragos Stefanescu

Publicat: 01-03-2025 14:30

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Printre cei păgubiți în controversata afacere Nordis se numără și fostul internațional Florin Gardoș. După ce a pierdut 100.000 de euro în acest proiect imobiliar, el a făcut o nouă investiție importantă. Fostul jucător al celor de la FCSB se pregătește intens pentru o nouă activitate profesională, astfel că a început demersurile în acest sens.

Scandalul în centrul căruia se află dezvoltatorul Nordis a produs un adevărat cutremur pe piața imobiliară din țara noastră. Ancheta demarată de autorități a scos la iveală detalii importante legate de schema prin care această companie a vândut de mai multe ori aceleași apartamente, iar peste 1.000 de persoane au rămas și fără bani și fără imobile.

Printre cei păgubiți se numără și fostul fotbalist Florin Gardoș (36 de ani). Acesta a pierdut nu mai puțin de 100.000 de euro în controversatul proiect imobiliar. El așteaptă acum să-și recupereze banii, însă nu se știe dacă acest lucru se va întâmpla prea curând. În ciuda faptului că a pierdut o mică avere, fostul jucător al celor de la FCSB este gata de o nouă aventură profesională.

(CITEȘTE ȘI: Faimoșii păgubiți în Cazul Nordis așteaptă să-și recupereze banii. Cum arată „lista de așteptare” a celor care au pierdut sume importante)

Florin Gardoș este gata de o nouă aventură profesională

Recent, Florin Gardoș a investit 50.000 de euro pentru a-și îndeplini un vis mai vechi. Concret, fostul fotbalist s-a înscris la un curs de director sportiv organizat de UEFA, care este mult mai complex decât cel care se ține în cadrul Federației Române de Fotbal. Cursul în sine oferit de UEFA foștilor fotbaliști costă aproximativ 30.000 de euro, restul banilor fiind necesari pentru cazare și alte costuri suplimentare.

„După ce se termină cursul, majoritatea merge spre zona de director sportiv. Va fi echivalat cu ce face Federația la noi. Însă, ceea ce facem e puțin mai complex, pentru că merge pe zona de președinte de club, CEO. Mergem și pe marketing, am fost în Germania, în decembrie, și am făcut managementul stadionului.

Cursul e cam 30.000 de euro și e organizat de UEFA. Mai sunt cazările și deplasările, pe care le plătim noi. Totul te duce cam în 50.000 de euro. Mergem în diferite orașe din Europa. Urmează să mergem și la Miami (n.r. – în Florida, Statele Unite ale Americii) în aprilie, iar apoi în America de Sud. În orașele respective ne ducem la echipele cele mai importante și se discută de sport, însă în asta din Londra s-a vorbit despre marketing”, a declarat Florin Gardoș, potrivit Fanatik.

(NU RATA: Victima cu 160 de apartamente cumpărate în complexul Nordis. Compania care a achiziționat un număr impresionant de locuințe nu a scăpat de „țeapă”)

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri