CNAIR, anunț de ultimă oră pentru toți șoferii: Procesul de verificare a rovinietei poate fi îngreunat pentru scurte perioade de timp

Autor: Nicu Pătrașcu

Publicat: 19-03-2023 18:45

Actualizat: 19-03-2023 18:34

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Șoferi sunt anunțați de către Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) că luni vor fi probleme în procesul de verificare a rovinietei.


 


 


 


Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță că luni procesul de verificare a rovinietei în punctele de trecere a frontierei și în punctele de control poate fi îngreunat pentru două ore.

Conform CNAIR, situația este determinată de efectuarea unor activități de mentenanță la aplicația de tarifare.

„CNAIR informează utilizatorii rețelei de drumuri și autostrăzi că luni, 20.03.2023, în intervalul orar 12.00 – 14.00, ca urmare a unor activități programate de mentenanță a aplicației interne e-Tarifare2, procesul de verificare a rovinietei în cadrul punctelor de trecere a frontierei și a punctelor de control ACI poate fi îngreunat pentru scurte perioade de timp”, a transmis compania, conform antena3.ro
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri