Gheorghe Moroșan, bătrânul care a ucis doi muncitori în apartamentul din Onești, din care a fost executat silit, a rupt tăcerea.
În spital, acesta le-ar fi spus medicilor că nu regretă nimic. Mai mult, Moroșan le-ar fi spus medicilor că cei doi muncitori care au venit în apartament erau oameni răi și că, în urmă cu câțiva ani, și aceștia ar fi vrut să îi ia apartamentul, informează Antena3.ro.
Moroșan a fost mutat de pe secția de Terapie Intensivă pe cea de Chirurgie, se simte foarte bine, cerând mâncare de 4 ori de dimineață până la această oră.
La ora 13:00, Gheorghe Moroșan va fi audiat prin video-conferință, anchetatorii încercând să afle ce s-a întâmplat cu adevărat în apartamentul groazei de la Onești, pe data de 1 martie.
Medicii au scos din corpul lui Moroșan 9 gloanțe, din care 2 letale și 7 de cauciuc.
Gheorghe Mureșan a sechestrat şi ucis doi muncitori într-un apartament din Oneşti, supărat fiind că în urma unei executări silite îşi pierduse apartamentul.
Vezi și
Super veste pentru acești angajați! Prin ce mod pot obține finanțare pentru cumpărarea unei case