Grupul de Comunicare Strategică face publice noi date referitoare la pandemia de coronavirus.
GCS anunță o creștere-record a cazurilor de coronavirus. În ultimele 24 de ore s-au înregistrat peste 19.000 de coronavirus.
Conform datelor existente la nivelul CNCCI la data de 20 ianuarie 2022, ora 10.00, în intervalul de 24 de ore, au fost înregistrate 19.105 cazuri de persoane pozitive cu SARS-COV-2. De asemenea, au fost raportate 43 decese, dintre care 4 anterioare. Vom detalia datele în buletinul informativ de la ora 13.00.
Date de la ora 10:00. Creștere-record a cazurilor de coronavirus! Peste 19.000 de cazuri de coronavirus
Autor: Eugen Dinu, redactor
Publicat: 20-01-2022 10:39
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

09 augEconomie
Se schimbă toate prețurile în Bulgaria. Românii care vor merge la vecini să facă piața vor avea tarifele exclusiv în euro

09 augEconomie
AEI, scenarii pentru creșterea facturilor. Cu cât ar urma să crească prețurile la benzină și motorină

09 augEconomie
Nave de război naziste, scoase la suprafață de Dunărea secetoasă. Imagini incredibile

09 augEconomie
Medicamentele Colebil și Panzcebil, retrase din farmaciile din România

09 augEconomie
Poșta Română, lovită de plecarea Temu. Mutarea depozitelor poate duce la concedieri și pierderi financiare

09 augEconomie
Diehl Aviation a inaugurat fabrica de la Craiova. Ce producție va avea noua unitate

09 augEconomie
Guvernul declară stare de alertă energetică în România pentru luna august

09 augEconomie
România, campioana UE la inflație în iulie 2026. Datele publicate de Eurostat

09 augEconomie
Noua fraudă de pe telefon care face ravagii. Poliția Română trage un semnal de alarmă

09 augEconomie
Alexandru Nazare anunță ce urmează pentru România în 2026 și 2027. Previziunile ministrului de Finanțe
Articole Similare

23 minute în urmăEconomie
Greșelile din post care nu țin de alimentație. Dacă nu ții cont de aceste aspecte, ții doar regim vegan

circa 1 oră în urmăEntertainment
Ce s-a ales de vila lui Alexandru Arșinel din stațiunea 2 Mai. Proprietatea este acum a copiilor, Bogdan și Cristian

circa 1 oră în urmăHoroscop
Horoscop financiar 10 august: ce îți rezervă astrele

09 augEconomie
Eclipsa Solară ar urma să agraveze criza energetică. Fenomenul va avea loc pe 12 august 2026

09 augSocial



