Pentru a se asigura că va trece moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă, Klaus Iohannis i-a chemat la Cotroceni în secret pe liderii partidelor parlamentare pentru a-i convinge să voteze, au spus surse pentru Antena3.ro.
La vremea aceea, mișcarea șefului statului a fost încununată de succes, acum însă PNL se află în impas cu negocierile.
Liderul PNL a mers duminică dimineață la sediul partidului pentru o nouă ședință pentru că noua săptămână se anunță una grea. Luni trebuie să meargă cu o nouă propunere la negocierile cu USR pentru a obține susținere în Parlament.
Ședința de sâmbătă cu Klaus Iohannis în loc să aducă soluții a încins și mai tare spiritele în partid, potrivit unor surse.
Mai mulți lideri PNL i-ar fi sărit în cap premierului desemnat, reprosându-i că nu se consultă suficient cu partidul pentru nominalizarea miniștrilor și pentru negocierile care par blocate în acest moment.
Vezi și
Alertă în cazul Caracal! A fost găsită
Cazul Caracal, în aer! Dezvăluire nucleară: Ce a ajuns, în realitate, la FBI


















