Aleasă europarlamentar, aceasta promitea că va vorbi despre ”mizeriile și scursurile din Parlamentul României”, dar și despre jignirile care i-au fost aduse de-a lungul timpului.
Diana Șoșoacă va fi candidatul SOS România la alegerile prezidențiale!
Comitetul Naţional al Partidului S.O.S. România s-a întrunit astăzi, 24 iunie, la Poiana Braşov, unde s-a decis cu unanimitate de voturi candidatura preşedintelui partidului, Diana Iovanovici-Şoşoacă, la alegerile prezidenţiale din acest an.
De asemenea, Comitetul Naţional al Partidului S.O.S. România a decis în unanimitate aderarea formaţiunii la Grupul ”Suveraniștii” din Parlamentul European, fiind reprezentat de cei doi europarlamentari ai partidului.
Tot astăzi, s-a făcut și o analiză în urma rezultatelor alegerilor locale și europarlamentare pentru a putea fi luate decizii cu privire la strategia pentru alegerile prezidențiale și parlamentare din acest an.
Citește și: Băncile din România se întrec în oferte! BCR lansează un nou credit cu dobândă fixă
Diana Șoșoacă trece la amenințări
În stilul specific, odată cu anunțarea intenției de a intra în în cursa pentru alegerile prezidențiale în urmă cu câteva zile, Diana Șoșoacă a amenințat că va vorbit despre ”mizeriile și scursurile din Parlamentul României”.
„Am să duc aici tot ce s-a întâmplat în Palamentul României, ca să știe toată lumea de mizeriile și de scursurile din Parlamentul României (…) Pentru ce a făcut (George) Simion cu ‘te agresez sexual, scroafo’, își lua trei ani de închisoare cu executare. M-am săturat de mizeria la care am asistat și de discriminarea la care am fost supusă, de jigniri și de insulte…
Noutatea: pentru prima dată în patru ani, o să am și eu birou (…) Am nevoie să stau aici câteva luni, până în decembrie, să rezolv niște probleme. Pe urmă o să ne ocupăm de altă poziție”, a spus Șoșoacă, aflată în curtea Parlamentului European.
Citește și: Oferta nebună de la eMag pentru români. Prețul incredibil de pe platformă pentru televizoarele QLED cu diagonala 198 de centimetri
Diana Șoșoacă a mers la Bruxelles
Președinta SOS România a mers la Bruxelles împreună cu Luis Lazarus. Acolo, aceasta a făcut un live în care spune că a fost primită foarte bine de toți angajații de acolo.
„Welcome Village este locul în care te duci să te înregistrezi. Normal îl face în maxim 2 ore jumate. Cât credeți că am stat? 5 ore. Nu a existat persoană să nu vrea să discute cu noi, că era polonez, angajați, evident.
Că era ceh, că era francez, că era olandez, că era bulgar, nu conta, au venit și au vorbit. Și toți, inclusiv românii, ne-au spus: nici nu știți cât de așteptată sunteți aici și veți avea amândoi un cuvânt greu de spus. Păi am înțeles că nu poți.
Lăsați, doamna avocat că dumneavoastră știți foarte bine ce să faceți, ca să puteți să luați atitudine, pentru că deja sunt foarte mulți morți de frică.
Sunt efectiv disperați, nu știu legea și atunci stau cuminți își încasează banii, îi lasă pe ăia puternici să facă aranjamentele între ei și de aia România, ca și Bulgaria, ca și Polonia, că și Polonia are grave probleme, ca și Ungaria, deci la Ungaria e noroc cu Viktor Orban, că e prim-ministru și că urlă, altfel n-ar putea nimic”, a declarat Diana Șoșoacă.














