Două seriale fenomen, gratis pe Digi RCS RDS. Producțiile au mai fost difuzate la TVR și au avut audiențe uriașe la începutul anilor 1990

Autor: Luciana Polite

Publicat: 04-01-2025 07:54

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Toți românii care au abonamente de televiziune la Digi România vor avea parte de două seriale gratuite, de pe un nou post TV. Nu vor fi nevoiți să achite niciun leu pentru a putea vedea, în premieră sau pentru a doua oară, producțiile care au cucerit publicul în urmă cu 3 decenii. Programul de difuzare a fost deja anunțat de la jumătatea lunii decembrie.

Clienții fostului RCS RDS au posibilitatea de a urmări postul cel nou numit Nostalgia TV. Noul proiect al Clever a început difuzarea serialului Sclava Isaura din data de 23 decembrie. Episoadele pot fi urmărite în fiecare zi, de luni până vineri, de la 19:30. Nu este nicio problemă dacă ai ratat începutul pentru că îți poți da seama ușor de acțiune chiar și la jumătatea serialului. Telenovela a fost urmărită de milioane de oameni din 100 de țări și tradusă în peste 80 de limbi

Postul TV se găsește în grija Digi România pe poziția 199. Acolo, clienții fostului RCS RDS pot vedea nu doar cum o tânără se luptă pentru iubire și libertate, ci și un al doilea serial-fenomen: La Piovra (Caracatiţa). Producția poate fi urmăriră de luni până joi, de la ora 22:00.

CITEȘTE ȘI: Lovitură uriașă pentru românii din Germania care locuiesc cu chirie. Mulți vor fi nevoiți să se întoarcă în țară din 2025

Cine deține noul post TV apărut, din luna decembrie, în grila Digi România. Orice român a urmărit, măcar o dată, posturi din portofoliul brandului

Nostalgia TV ar putea suna ca un nume extrem de nou, dar în spatele său se ascunde grupul Clever, cei care au renunțat, acum un an, la Cinema Est. Clever Business Transilvania SRL este deținut, în proporție de 25%, de Clever Media Network. Restul acțiunilor sunt ale lui Adrian Tomșa (65%) și ale Mariei Nicoară (10%).

În acest moment, grupul Clever deține nu mai puțin de 15 canale de televiziune în România, care se pot găsi și pe Digi România, respectiv:

  • Prima TV;

  • Prima Sport 1;

  • Prima Sport 2;

  • Prima Sport 3;

  • Prima Sport 4;

  • Prima Sport 5;

  • Prima Sport TV 4K;

  • Prima News;

  • Agro TV;

  • Medika TV;

  • Cinemaraton;

  • Prima Comedy;

  • Prima History;

  • Nostalgia TV - postul cel nou unde se găsesc „Caracatița”, „Sclava Isaura”, dar și multe alte seriale care au făcut furori.

CITEȘTE ȘI: Horoscop 2025. Anul cel nou aduce belșug și prosperitate pentru aceste 5 zodii. Nativii vor fi avantajați de astre

Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri