În luna mai, două producții românești intră pe cea mai populară platformă a momentului. Prima este stand-up-ul lui Mihai Bobonete, despre pandemie, care a fost filmat la Sala Palatului și va fi postat pe data de 29 mai. Cea de-a doua este cu Anamaria Prodan și Cristi Iacob, actorul care este și jurat la Te cunosc de undeva.
În filmul regizat de Iura Luncaşu este vorba despre un bărbat pe nume Virgil, afacerist de succes, care nu avea mare noroc în amor. De 3 ori a fost căsătorit și s-a ales cu 9 copii și 3 bone. Când crede că a găsit-o pe cea de-a patra soție, Valentina, una dintre bone vrea să-l ducă la altar, pe modelul serialului Dădaca. Astfel, angajatele care au sarcina de a avea grijă de cei mici încep să-i facă probleme personajului interpretat de impresară. Continuarea o găsiți în comedia de pe Netflix.
CITEȘTE ȘI: Lacul Como de România se găsește chiar în Neamț. Turiștii care își fac poze în locul puțin cunoscut ar putea păcăli pe oricine că au fost în Italia
Cum a ajuns Anamaria Prodan să joace în filmul de pe Netflix
Nu este un secret că Anamaria Prodan nu are studii în actorie și, pe modelul Tati part-time, au apărut critici, așa cum s-a întâmplat și cu Eva Măruță. Diferența este că regizorul spune că impresara s-a potrivit perfect de rol, de parcă ar fi fost creat special pentru ea. Este un film comercial, destinat maselor, nu unul artistic.
„Povestea filmului e simplă. O ginisem pe Ana de mai multă vreme ca și potențial. Ea este un personaj într-adevăr, dar personaje sunt multe. Este, însă, foarte determinată, o luptătoare și important este să ai dorință.
Mi-a venit mănușă personalitatea ei pentru acest rol. Practic, eu căutam o femeie de bussines, care să fie verosimilă.
Când m-am apucat să scriu scenariul, evaluam ce opțiuni am pentru rolul principal. Mi-a venit imediat în cap Anamaria!”, a spus Iura Luncașu pentru Click.
CITEȘTE ȘI: Supermarketul românesc, „dărâmat” de miile de clienți veniți pentru prețurile foarte mici. Imaginile au fost surprinse la începutul lunii













