Fostul primar al Bucureștiului, Gabriela Firea, a transmis joi pe pagina sa de facebook că singurii vinovați pentru cum a ajuns Capitala României sunt Nicușor Dan, USR București, PNL București și să nu în ultimul rând, de Ludovic Orban, omul politic rămas doar amintire tristă.
"Bucureștiul are nevoie de un colac de salvare. Capitala este abandonată de falșii salvatori și toate proiectele majore sunt blocate! Nu putem lăsa orașul să se degradeze, iar actuala conducere să se preocupe doar de lucruri mărunte și răfuieli politice fără sfârșit.
Singurii vinovați pentru cum a ajuns Capitala României sunt Nicușor Dan, USR București, PNL București și să nu uităm de Ludovic Orban, omul politic rămas doar amintire tristă.
Am analizat, împreună cu parlamentarii, consilierii generali social democrați și liderii organizațiilor de sector din București, situația în care se află proiectele propuse de PSD în București. Obiectivele majore de investiții pe care le-am lăsat în lucru sunt blocate și se fac pași mult prea mici pentru continuarea lor.
Pasajul Doamna Ghica trebuia să fie terminat până acum, însă pe șantier bate vântul, nu sunt muncitori, spre disperarea bucureștenilor care locuiesc sau tranzitează zona.
În Prelungirea Ghencea lucrările bat pasul pe loc. În curând se finalizează pasajul Domnești, iar Primăria Capitalei nu a terminat nici bucata pe care am început-o noi.
Pentru continuarea proiectului Ciurel - Centura Capitalei luăm atitudine! Bucureștenii cer acest proiect și vom fi vocea lor. Inițiem o campanie de strângere de semnături pentru continuarea drumului expres.
În marile parcuri este mizerie, dar primarul general nu o vede! Din contră, spune senin la televizor că e în parcuri e chiar curat. Niciodată nu vom fi de acord ca spațiile verzi să fie lăsate în paragină pentru a ajunge pe mâinile privaților. Parcurile sunt ale oamenilor și ale lor trebuie să rămână", a transmis Gabriela Firea pe facebook
Gabriela Firea îl torpilează pe primarul Capitalei, Nicușor Dan: Bucureștiul are nevoie de un colac de salvare
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

06 febActual
Înalta Curte avertizează Guvernul asupra independenței justiției după scrisoarea transmisă Curții Constituționale

06 febActual
Nervoasa Olguța Vasilescu, replică tăioasă pentru ministrul Apărării. Primărița nu e de acord cu acuzațiile lui Radu Miruță: „Cred că și cu busola în mână s-ar pierde prin Craiova”

06 febExterne
Țara europeană unde au fugit toți giganții auto din Europa. Germania, Franța, SUA sau Japonia au pierdut supremația

06 febActual
Vin geruri și zăpezi în final de februarie 2026. Prognoza meteorologică nu este cea mai optimistă

06 febActual
Păcăleala lui Ilie Bolojan pentru 2027. Impozitele se vor mări și anul viitor, în ciuda promisiunilor guvernanților

06 febActual
Falimentul bate la ușile Capitalei. Ciprian Ciucu nu mai știe ce să facă pentru a salva orașul de la un colaps financiar

06 febActual
Brandul de haine ieftine invadează Capitala. Unde se deschide primul magazin în care bucureștenii se vor putea bucura de prețuri mici

06 febSocial
Ministrul Muncii anunță noi forme de sprijin pentru pensionari. Vor putea primi până la 1.000 de lei

06 febActual
Se strânge lațul în jurul lui Robert Negoiță. Plasat sub control judiciar, edilul nu mai poate nici să-și continue activitatea în fruntea Primăriei Sectorului 3

06 febActual
Sistemul e-SIGUR schimbă regulile pe șosele, iar șoferii vor deveni clienți constanți ai amenzilor
Articole Similare

06 febActual
Chiriile din București ating noi maxime în 2026. Sectorul 1 rămâne cel mai scump din Capitală

06 febActual
Gheorghe Dincă a încercat să iasă din închisoare, iar acum are de plată către stat. Este condamnat pentru ororile comise

06 febActual
Vlad Pascu fura aur din casa părintească pentru a-și cumpăra substanțe interzise. Șoferul care a produs accidentul de la 2 Mai a cheltuit peste un miliard de lei pe viciu

06 febActual
Primăria Capitalei bagă în reparații 76 de artere. 585 de probleme au fost identificate de muncitori

06 febActual



