Comtim România continuă tradiţia cărnii de porc şi încearcă să reînvie un produs care era extrem de popular într-o anumită perioadă.
Societatea a deschis un magazin în Bucureşti, aceasta fiind prima unitate de acest fel a companiei din afara Timişoarei, acolo unde are un singur magazin la fabrică.
Comtim vinde de la carne proaspătă până la produse marinate
Magazinul din București oferă exclusiv carne de porc si produse provenite din fermele proprii ale brandului.
"Prin acest parteneriat strategic, ne dorim să facilităm accesul consumatorilor din București la produsele din carne proaspătă Comtim, ce respecta cele mai înalte standarde de calitate și siguranță alimentaraă.
Ne bucurăm să facem un nou pas în extinderea brandului nostru și să consolidăm prezența Comtim în marile orașe ale țării”, a spus Florin Raba, directorul de vânzări Comtim România.
Comtim mai are un magazin la Timişoara
Fosta Smithfield România este cel mai mare producător de carne de porc din România, cu o cifră de afaceri de 1,4 miliarde de lei. Comtim mai are deschis un magazin propriu în Timișoara, situat chiar lângă unitatea de producție.
Compania creşte peste 900.000 de porci anual.
Proces de rebranding
Brandul românesc a trecut, așadar, printr-un proces de rebranding.
Firma susţine că pune accent pe tradiția și sustenabilitatea producției de carne de porc 100% românească.
"Noul nume aduce un tribut pentru tot ce a însemnat Comtim în trecut și pentru profesioniștii care au pus industria cărnii la loc de cinste.
Motiv de mândrie regională și chiar națională, brandul Comtim spune o poveste memorabilă a unei tradiții românești.
Echipa noastră duce acum mai departe legenda unui brand de carne cu tradiție națională și gust autentic românesc și ne prezentăm publicului așa cum suntem: o companie solidă care setează standardele de excelență în industrie", a declarat Goran Panici, Directorul General al Comtim România.



















