Momeala Digi RCS RDS pentru românii care aleg serviciile companiei. Ce se întâmplă dacă un client al unui alt furnizor de servicii de telecomunicații se portează

Autor: Ioana Vladucu

Publicat: 13-05-2025 12:57

Actualizat: 13-05-2025 13:00

Article thumbnail

Sursă foto: Bugetul.ro

Divizia de telefonie mobilă a celor de la Digi RCS RDS a venit cu o ofertă pentru românii interesaţi să se mute cu abonamentul la această companie. Gigantul în telecomunicații a organizat şi un concurs în acest sens, iar premiul este important, mai ales pentru pasionaţii sportului.

Digi Mobil a lansat campania promoţională „Transferul anului. O finală de neuitat", care îţi oferă şansa de a vedea live de pe stadion Finala UEFA Champions League 2025.

Citiţi şi: Grila Digi RCS RDS schimbată din aprilie 2025 în toată România. Ce modificări au fost operate de către furnizorul cel mai important la nivel național

Inter - PSG, finala UCL, de la Munchen

Organizatorii au anunţat miza portării în rețeaua Digi Mobil în urmă cu mai multe săptămâni. În luna aprilie, ei au transmis că în perioada 22 aprilie – 04 mai trebuie să portezi online cel puţin un număr de telefon în reţeaua Digi Mobil prin contractarea abonamentului Nelimitat pe o perioadă de 24 de luni, pentru a intra în concurs.

După ce ai făcut acest lucru, era necesar intri pe pagina campaniei şi te înscrii la tombolă cu nume, prenume, număr de telefon şi codul de client Digi Mobil.

Citiţi şi: Bijuteria de la Digi RCS RDS care poate fi a oricărui abonat din România. Mulți își doresc un altfel de telefon de mai multă vreme și acum îl pot achiziționa

Tragerea la sorţi a avut loc pe 12 mai, iar câştigătorii, anunţaţi oficial pe 13 mai. Iată premiile care au fost puse în joc:

  • 2 bilete de avion pentru 2 persoane pe ruta Otopeni – Memmingen, dus în 31 mai 2025 și întors în 01 iunie 2025;

  • 2 bilete de autobuz pentru 2 persoane, dus-întors, pe ruta Memmingen – Munchen,

  • cazare în Munchen la hotel de 3 stele pentru 1 noapte, cu check-in în 31 mai 2025 și check-out în 1 iunie 2025;

  • 2 bilete de acces la Finala UEFA Champions League de la Munchen, din data de 31 mai 2025.

Alte detalii importante ale campaniei Digi Mobil:

  • Oferta este valabilă exclusiv online.

  • Abonamentul Nelimitat pornește de la doar 3 euro/lună, dacă portezi cel puțin 4 numere, pe o perioadă de 24 de luni.

  • Plata se face în lei, la cursul BNR din ziua facturării.

Oferta Digi Mobil la telefoane

Noutăţi la smartphone în oferta Digi Mobil (excepţia face feature phone-ul de la Nokia care nu este tocmai o noutate în domeniu).

Nokia 225 4G (feature phone);

  • Preţ standard – 229 lei;

  • Portare cartelă preplătită către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 0 lei avans şi 24 rate x 9.5 lei / lună;

  • Portare abonament către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 0 lei avans şi 24 rate x 9.5 lei / lună.

Oppo A5 Pro 5G;

  • Preţ standard – 1099 lei;

  • Portare cartelă preplătită către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 0 lei avans şi 24 rate x 45.5 lei / lună;

  • Portare abonament către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 0 lei avans şi 24 rate x 45.5 lei / lună.

Motorola RAZR 60 Ultra;

  • Preţ standard – 6499 lei;

  • Portare cartelă preplătită către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 4049 lei avans şi 12 rate x 204 lei / lună;

  • Portare abonament către un pachet Digi Optim / Nelimitat – 3349 lei avans şi 12 rate x 262 lei / lună.

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri