Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, despre presupusa invazie de mâine: 'Încearcă să ne înspăimânte, anunțând data invaziei. O vom face ziua unității'

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 15-02-2022 12:00

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

După ce o parte a presei din Vest consideră că Rusia ar pregăti invazia pentru miercuri, 16 februarie, Volodomir Zelenski, președintele Ucrainei, a afirmat că va transforma această zi într-una a unității naționale.


„Ne spun că 16 februarie va fi ziua atacului. O vom face o zi a unității”, 
a spus președintele ucrainean, conform Reuters.

„Încearcă să ne înspăimânte, anunțând o dată pentru începutul acțiunii militare”, a afirmat Zelenski.


În acea zi, ne vom atârna steagurile naționale, o să defilăm cu bannere galben-albastre și o să arătăm întregii lumi unitatea noastră”, a completat el.

Vezi și Mișcare surprinzătoare a lui Vladimir Putin! Federația Rusă își retrage trupele de la granița cu Ucraina

Video Armata de tancuri a lui Vladimir Putin înaintează spre granița cu Ucraina
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri