Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, a comentat episodul petrecut duminică, când ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, a vorbit în același timp cu premierul Florin Cîțu.
Rareș Bogdan a declarat, luni, că n-a mai văzut așa ceva în istoria recentă a României și că speră că e vorba de o problemă de comunicare, nu de o sfidare premierului.
„Nu mi-a plăcut ce am văzut ieri după-amiază și n-am mai văzut asta în istoria recentă a României, ca, în momentul în care prim-ministrul face declarații publice foarte importante pentru țară, să fie dublate de declarațiile unui ministru.
Nu o consider o sfidare, ci o problemă de comunicare deficitară între cele două departamente sau vreau să cred că nu este”, a afirmat Rareș Bogdan.
Rareș Bogdan, după ce Vlad Voiculescu l-a sfidat pe Florin Cîțu: N-am mai văzut asta în istoria recentă a României
Autor: Eugen Dinu, redactor
Publicat: 12-04-2021 10:56
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

23 marEntertainment
Fiica lui Horia Moculescu, îngropată în datorii. Compozitorul i-a lăsat rate pe următorii 8 ani în loc de moștenire

23 marEntertainment
Clinica de lux deținută de Oana Zăvoranu, demolată de executori. Afacerea îngropată în datorii a ajuns la final de drum

23 marPolitica
Diana Șoșoacă, audiată în ședință secretă. După ce susținuse că sunt doar zvonuri, șefa SOS ajunge în fața Parlamentului European

23 marActual
Ora de vară 2026. Se schimbă ceasul la final de martie, noaptea va fi mai scurtă cu 60 de minute

23 marEconomie
Stare de criză pe piața țițeiului din România. Autoritățile revin cu OUG, anunțul de la Guvern
Articole Similare

23 marActual
Ora de vară 2026. Se schimbă ceasul la final de martie, noaptea va fi mai scurtă cu 60 de minute

21 marActual
Bani să-ți repari mașina dacă ai avarie din cauza unei gropi. Toți șoferii români au acest drept, doar trebuie să știe cum să-l folosească

21 marActual
Greșelile frecvente care duc la toxiinfecție alimentară. Recomandările ANSVSA pentru a preveni astfel de probleme

21 marActual
Se scumpesc produsele de bază în toate supermarketurile din România. Cresc prețurile la pâine, lapte și alte alimente

20 marActual



