Vești! Directorul ANM avertizează românii

Autor: Dumitrașcu Nicoleta

Publicat: 02-05-2019 14:45

Actualizat: 02-05-2019 14:29

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Tornadele nu pot fi anticipate de autorități, iar cel mai bun mod pentru a ne proteja este fuga, să fugim din calea lor. Atenționarea vine din partea directorului ANM, Florinela Georgescu.


Administrația Națională de Meteorologie a transmis șase mesaje de avertizare pentru vremea severă înainte ca fenomenul devastator să se producă, a mai spus directorul ANM. Specialiștii asociază intensificarea acestui fenomen cu încălzirea globală.


"Ni e pare, sau chiar așa este, sunt din ce în ce mai multe tornade. Este discuția de ordin științific dacă încălzirea globală reprezintă un factor favorizant pentru creșterea în număr și intensitate a acestor fenomene. e. E posibil ca astfel de fenomene să se repete în perioada următoare

Furtunile de vară, care niciodată nu trebuie să excludem posibilitatea ca, în anumite condiții, să devină foarte severe. Luna mai și luna iunie, cel puțin să nu fie lipsite de episoade cu instabilitate", a mai spus Florinela Georgescu.", a spus directorul ANM, Florinela Georgescu, la un post de televiziune, citează antena3.ro

Vezi și

Vești uriașe pentru o categorie de angajați! De ce beneficiu veți avea parte începand de luna aceasta

E oficial! Iată ce vor primi sute de angajați

Atenție! Vești pentru românii care au dobândit un bun prin uzucapiune
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri