Victor Ponta, analiză clară despre scandalul iscat în jurul Dianei Șoșoacă: Ce a vrut, de fapt, să obțină jurnalista Lucia Goracci

Autor: Ion Motea

Publicat: 14-12-2021 23:21

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Fostul premier al României, în prezent președinte al Pro România, Victor Ponta, a analizat scandalul iscat în jurul senatoarei Diana Șoșoacă.





Dacă omoară un italian 10, nu e nicio știre, dacă omoară un român unul, e știre. Ne-au făcut harcea-parcea tot timpul. Noi nu am avut nicio politică de stat de a ne apăra, deși avem 2 milioane de români care muncesc acolo. Se închide Italia fără români! Dacă ar pleca toți românii, ar rămâne cu restaurantele goale, nu ar avea cine să le mai îngrijească bătrânii. Au găsit-o pe doamna Șoșoacă, care e bună la astfel de scene, iar acum românii sunt înjurați.



Ce a făcut jurnalista a fost circ, circ. Doamna Șoșoacă cred că a căutat astfel de scene, din ele trăiește. Am trăit și eu un episod pe un aeroport. Un rom a început să mă înjure pe mine, pe politicieni, de față cu familia mea. Primul meu impuls era să sar la bătaie. Dar, am stat, ca om politic mai și înduri. Unii te înjură.


Șoșoacă, care voia publicitate, s-a certat cu o jurnalistă care voia publicitate.”, a spus Victor Ponta, conform STIRIPESURSE.ro.

Vezi și:


Premierul Nicolae Ciucă reacționează după scandalul iscat în jurul Dianei Șoșoacă: ‘Cazul trebuie clarificat în regim de urgență de instituțiile abilitate ale statului’


Senatoarea Diana Șoșoacă a răbufnit în direct: ‘Nu sunt în stare să-l oprească pe Arafat pentru crimele pe care le face, dar îl arestează pe soțul meu care și-a apărat soția în propria casa’
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri