”Un actoraş care, jucând de la început un rolişor de „prăduitor”, cum se spune la Rahova, în «Lumini şi umbre», a rămas cam la fel şi în zilele noastre.
Numai că în devălmăşia de mitocănie şi tupeu obraznic emanate ades de televiziunile fără număr de la noi, a avut succes. Pentru aşa ceva, n-a avut nevoie nici de sufleur, ca în minusculele roluri de mai mult purtat tava, pontate la teatru.
Abjecţiile debitate despre tot şi despre toate într-o miştocărie de ţaţă de şanţ şi ulucă, ce n-a auzit că există curs gimnazial, l-au scos la lumina mahalalelor.
Practic, a accentuat întunericul de acolo. Dispărând prin distrugere premeditată după 1990, prea repede, eşalonările valorice, obraznicul urbei a triumfat.
S-ar putea ca memoria să-ţi joace feste. Ai stat de câteva ori la masă cu mine şi cu Gino la «Calcio» din
`Amzei` – ce-i drept, te acceptam pe post de `măscărici`, spre ore înaintate – şi ţi-am povestit cu lux de amănunte cum au stat lucrurile”,
a spus Dinu, arata digisport.
Vezi și
Ordonanță de Urgență cu dedicație pentru SRI: Școala de spioni, la secret! Guvernul Orban a bătut palma cu Eduard Hellvig
Apel urgent către Guvernul Orban: Va intra în vigoare la 31 decembrie 2019 și va provoca un blocaj total în întreg sectorul
Polițiștii n-au scăpat! Proiect demarat în procedură de urgență împotriva lor


















