Traian Băsescu a precizat că s-a jucat puțin pentru a stimula partidele să găsească o soluție,și că ar fi candidat ca să îmi salvez partidul.
”Eu m-am jucat puțin pentru a stimula partidele să găsească o soluție. Eu candidam ca să îmi salvez partidul. E soluția pe care o așteptam. Nicușor Dan e bine poziționat, în sondaje, fără a fi cel mai bine poziționat, la fel cum era și Rareș Bogdan. El va putea să strângă toate partidele, el este neutru.
Sper că și USR - PLUS vor reacționa inteligent la această mișcare. Eu tot spun, de câteva luni, că Nicușor Dan poate reprezenta partidele de drepta. PNL a decis să nu mai vină cu perdanți, iar lucrurile merg spre bine. Dacă ne dă Dumnezu minte la toți și facem candidaturi în bloc pentru candidații dreptei, PSD pierde și sectoarele. O alianță PNL, PMP, USR nu are cum să piardă”, a declarat Traian Băsescu, informează știripesurse.
Vezi și
EXCLUSIV O mare mascaradă?! S-a confirmat dezvăluirea lui Coarnă. ‘Vela încearcă să-și facă imagine publică și pe coronavirus’
E lege! Câti bani primești dacă intri în carantină sau ești izolat la domiciliu
Ăsta da oficial! Un ministru spune adevărul: ‘Nu e loc de panică. Mai mulți oameni mor de gripă, decât de coronavirus’













