Anca Alexandrescu, jurnalistă Realitatea Plus și fostă consilieră a lui Liviu Dragnea, susține că a fost trasă de păr și prinsă de gât într-un mall din Capitală.
Alexandru a povestit că duminică, după ce a ieșit de la coaforul din Mall Băneasa, a vrut să cumpere ceva pentru fiul său și s-a așezat la o coadă.
Ea spune că, la un moment dat, un bărbat i-a strigat ca „dacă se leapadă de PSD” o invită la un pahar cu vin. Barbatul nu era singur, ci insotit de un alt barbat. Anca i-a raspuns politicos si a avansat la coada respectiva, insa chiar cand ajunsese sa plateasca o persoana a prins-o de gat si a tras-o de par. Ea spune ca a simtit miros de bautura, iar cand s-a intors l-a vazut pe barbatul care statuse pana de curand la masa cu cel care a agresat-o verbal, scrie Realitatea.net.
Jurnalista a sesizat politia care le-a identificat pe cele doua persoane pe care urma sa le audieze. Cel mai probabil, oamenii legii se vor folosi si de imaginile obtinute de pe camerele de filmat ale mall-ului.
Luni dimineata, Anca Alexandrescu se va prezenta si ea la Politie pentru a prezenta cele intamplate.
Anca Alexandrescu, trasă de păr și prinsă de gât!
Trending

08:00Social
Pensiile din luna mai vin cu întârziere. Jumătate dintre seniori vor fi afectați

25 aprActual
Cod portocaliu și cod galben pe 26 aprilie. Lista completă cu zonele vizate

25 aprEconomie
8 din 10 romani taie cheltuielile nesentiale! Costul vietii pune presiune pe bugete

14:33Economie
Sefa OMV anunta ca preturile gazelor NU vor scadea chiar daca Neptun Deep produce 8 miliarde metri cubi anual

13:34Economie
Arctic si Beko au depasit 4 miliarde lei afaceri in Romania! Salt de 16,5% in 2025

07:29Economie
Romgaz depășește 10 miliarde euro capitalizare! Performanță istorică pentru cea mai valoroasă companie de pe BVB

12:00Actual
Drona rusească ajunsă în România nu poate fi negată de ambasadorul rus. Oana Țoiu condamnă ferm evenimentul

13:13Economie
Raiffeisen Bank: Cresterea economiei depinde si de companiile mici, nu doar de cele profitabile

20:20Economie
Firma romaneasca de drone OVES, evaluata la 300 milioane euro! Vrea sa atraga 55 milioane euro finantare
Articole Similare

02-06-2023 20:38INSTANT ARTICLES
Regele Charles, solicitare către Klaus Iohannis: 'Vreau să-l întâlnesc și să-i strâng mâna!'

19-05-2023 12:47Actual
Marcel Ciolacu, despre greva din învățământ: 'Există cu siguranță soluții la care putem ajunge cu calm și rațiune, în timp ce copii își văd liniștiți de școală'

06-05-2023 09:15Actual
Rareș Bogdan: 'Prea ușor se vorbește despre ruperea coaliție. E nevoie de stabilitate în România și e singura formulă politică ce poate funcționa în urma alegerilor de acum 3 ani'

27-04-2023 10:54Exclusiv
SURSE Ce funcție ar urma să primească Nicolae Ciucă după rotativă, după ce Marcel Ciolacu va deveni premier

24-04-2023 14:45Actual



