Un scandal uriaș a izbucnit între soții Șoșoacă în urmă cu câteva zile. După ce senatoarea a decis să-l demită pe Silvestru Șoșoacă din conducerea partidului SOS România, tensiunea dintre aceștia a atins cote maxime. Ulterior, Diana Șoșoacă l-a exclus din partid pe soțul său, alimentând astfel zvonurile unui posibil divorț între ei.
(NU RATA: Scandal în familia Șoșoacă! Silvestru Șoșoacă dă de pământ cu senatorul Diana Șoșoacă, după excluderea din partidul S.O.S România)
Soțul Dianei Șoșoacă o acuză pe aceasta de adulter. Cu cine ar avea senatoarea o relație extraconjugală
După ce scandalul a devenit public, Silvestru Șoșoacă a oferit mai multe declarații referitoare la disputa cu soția sa. Acesta o acuză pe senatoare că ar avea o relație extraconjugală cu un bărbat care este consilier în partidul SOS România. Mai mult, acesta susține că Diana Șoșoacă l-a dat afară din partid chiar în ziua de Dragobete, în mod simbolic, ca o dedicație pentru partenerul ei.
„Aici e vorba de un domn consilier care nu este prins în acte. Mai este și șeful MISA pe Europa, bănuiesc că este agent Mossad. Adică un om care vrea să-i facă cariera politică praf.
Repet, faptul că mi-a făcut-o mie de Dragobete, i-a făcut un cadou noului domn care va purta numele ei. Ea a purtat numele Iovanovici, Georgescu, Macovei, acum Iovanovici Șoșoacă. Dar faptul că făcut acest gest la început de an electoral mă face să cred că are înțelegere cu PSD și nu va vrea să deranjeze cu nimic monolitul PNL-PSD care va avea candidat comun la prezidențiale.
Deci, dragi oameni ai SOS, Diana vă spune doar din gură că vrea să fie președintele României, în mod normal nu are cum să fie dacă divorțează anul acesta. Mai rupe și partidul în două anul ăsta”, a declarat Silvestru Șoșoacă.
Scandalurile din familia Șoșoacă. „Decibelii erau până la tavan!”
În plus, Silvestru Șoșoacă a făcut mai multe dezvăluiri din intimitatea mariajului cu Diana Șoșoacă. În ciuda faptului că a exclus existența unor conflicte fizice între ei, bărbatul a recunoscut că certurile verbale erau la ordinea zile.
„Nu au fost agresiuni fizice dar verbale au fost, de decibelii erau până la tavan. Vecinii nu s-au văitat, le era tuturor frică de ea. Nu mi-a fost frică de ea, dar e imposibil să mai conviețuiesc cu ea.
Mă jignea, inclusiv în public. De multe ori, dacă replicam și eu ieșea balamucul public şi ne făceam de rușine. Așa că eu trebuia să tac. Eram mai înțelept un pic, ea – mai vulcanică.”, a spus Silvestru Şoşoacă, conform RTV.
(VEZI ȘI: Nou scandal de hărțuire sexuală în învățământ! Profesor universitar, fiul unei cunoscute poete, dialog uluitor cu o studentă de la Litere: „Ești cam bună. Ești deja îndrăgostită, iar eu sunt însurat”)

















