Campanie agresivă! Sondajul CURS a arătat

Autor: Veronica Niță, redactor

Publicat: 17-02-2020 22:15

Actualizat: 17-02-2020 22:18

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Potrivit sondajului CURS, Gabriela Firea este pe primul loc în preferințele electoratului pentru Primăria Bucureștiului. Primarul declara că deși a fost victima unei campanii agresive, bucureștenii înțeleg mai bine ceea ce a făcut. "Se vede foarte clar faptul că bucureștenii sunt mai inteligenți și înțeleg mai bine ceea ce am făcut și nu cred manipulările”, a spus primarul.


Primarul Capitalei, Gabriela Firea, susține, după sondajul CURS, care o plasează pe primul loc în preferințele electoratului, că aceste cifre arată faptul că bucureștenii văd ce s-a făcut și nu cred manipulările opoziției.


”Cred că revelă faptul că, deși sunt victima unei campanii agresive, în special de către PNL și USR, campanie prin care vor să demonstreze că nu s-a făcut nimic în mandatul meu. Bucureștenii știu foarte bine ce s-a făcut în ultimii 30 de ani. Eu, la început, am fost ținută o lună pe bară de fostul primar, pentru că acel primar dorea să mai rezolve niște lucruri. Eu am depus jurământul ultima dintre toți primarii. Eu sunt primar de 3 ani, dar solicitările opoziție sunt că și cum aș fi primar de 30 de ani. Nu răspund decât pentru mandatul meu.


Acest sondaj care a fost realizat, eu le mulțumesc tuturor celor care au încredere în mine, dar eu răspund pentru ceea ce am făcut în mandatul meu, nu răspund pentru manipulările și fake news-urile promovate de alții. Se vede foarte clar faptul că bucureștenii sunt mai inteligenți și înțeleg mai bine ceea ce am făcut și nu cred manipulările.”, a spus Gabriela Firea, informează
stiripesurse.


Vezi și:

SURSE PSD pregătește o super-alianță! Pericol mare pentru PNL, PMP și USR

Șoc total! General SRI, ‘uns’ de Eduard Hellvig, are dosar la DIICOT


Proiectul a fost adoptat! Mii de angajați au parte de beneficii uriașe

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri