Cu cât vor fi DESPĂGUBITE familiile celor doi angajați RADET decedați

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 01-02-2018 08:47

Actualizat: 01-02-2018 08:37

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Doi angajați ai Regiei Autonome de Distribuție a Energiei Termice (RADET) au fost surprinși - în timp ce lucrau în subteran, la remedierea unei conducte din Complexul studențesc Leu - în canal, după ce țeava s-a fisurat.


Unul dintre ei a fost prins în subteran și a fost scos decedat, dat fiind că apa care a invadat canalul avea o temperatură mai mare de 90 de grade.


Celălalt a reușit să iasă la suprafață, dar a suferit arsuri pe o suprafață mare din corp. El a fost transportat la Spitalul Universitar, cu arsuri pe 80 la sută din suprafaţa corpului, pentru ca apoi să fie transferat la Spitalul Militar, unde a murit marţi.


Familiile angajaților RADET vor primi un ajutor de înmormântare și contravaloarea a cinci salarii medii, informează Digi 24.


Vezi și Ce SALARIU are „personajul VENINOS”, despre care Dragnea a zis că „face mult RĂU”

Vești bune pentru mii de români: Ei vor fi scutiți de impozitul pe venit din 2019

Vești proaste pentru mii de polițiști! Dumitru Coarnă anunță ce lovitură vor primi în februarie

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri