În ce investește Becali 100 de MILIOANE de euro?

Autor: Anca ANDREI, Redactor șef

Publicat: 18-10-2016 14:04

Actualizat: 18-10-2016 13:28

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

La sfârșitul anului trecut, Gigi Becali spunea că dorește să-și vândă toate afacerile și să se dedice acțiunilor de binefacere. Nu s-a întâmplat acest lucru, însă finanțatorul Stelei vrea să demareze cât mai repede un proiect cu impact social. Mai exact acesta vrea să investească 100 de milioane de euro pentru a construi, în Pipera, cel mai mare spital din România.


Vezi și Ordinul primit de Gabriel Oprea în privința lui Gigi Becali


„Vreau să fac un spital destinat săracilor şi oamenilor care au venituri mici. Va fi un adevărat complex medical. Consultaţiile vor fi gratuite pentru pensionari, sărmani şi cei care câştigă puţin. De plătit, vor plăti doar oamenii cu bani (...) Mi-a dat Hristos şi acum dau şi eu semenilor mei. Construiesc cel mai mare spital din România. Voi plăti 100 de milioane de euro pentru spital. Nu e ipocrizie sau populism pentru că nu mă mai interesează politica. La început, doctorii vor fi fără de atins. Medici ai Bisericii”, a explicat Gigi Becali pentru Spynews.ro.


Vezi și Fosta DEȚINUTĂ – Miss România mai bogată decât Ion Țiriac


Pe lângă motivele de ordin social, se pare că Becali ar mai avea și un motiv personal pentru care vrea să demareze cât mai repede proiectul: se teme foarte tare de boli și vrea să aibă la dispoziție cei mai buni specialiști în domeniu.

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri