Ce vedetă Antena 1 va aprinde luminițele de Crăciun alături de Gabriela Firea

Autor: Anca ANDREI, Redactor șef

Publicat: 27-11-2016 14:19

Actualizat: 26-11-2016 21:28

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Pe 1 Decembrie, Bucureștiul va îmbrăca straie de sărbătoare, prilej cu care Primăria Capitalei a organizat un spectacol în timpul căruia vor fi aprinse și luminițele de Crăciun.


mirela-vaidaAlături de primarul general Gabriela Firea se va afla și vedeta Antenei 1, Mirela Vaida care va prezenta în luna decembrie o serie de evenimente ce vor avea loc în Piața Constituției din București, locul unde anul acesta va fi amenajat Târgul de Crăciun.


Vezi și Atac fără precedent al redactorului șef al Evz la adresa jurnaliștilor Mircea Marian și Mălin Bot


„În luna decembrie îmi mut reședința în Piața Constituției! De Ziua Națională vom petrece românește în orășelul lui Moș Crăciun, vom aprinde luminițele în capitală alături de Primarul General, vom mânca mere glazurate, turtă dulce și vom bea vin fiert lângă căsuțele cu produse tradiționale.


Abia aștept să mă întâlnesc cu voi, cu prietenii mei pe care nu i-am cunoscut decât pe Facebook! Mă găsiți acolo în fiecare weekend din decembrie, inclusiv în serile de Crăciun! Muzică, artiști îndrăgiți, dansuri tradiționale, atmosferă de sărbătoare și un Crăciun care sper să aducă la un loc bucuria copilăriei, luminițele bradului, mirosul de portocale și scorțișoară, multe zâmbete și speranța de mai bine.”, a spus Mirela Vaida, citată de paginademedia.ro.


Vezi și Uluitor! Un nou afront adus românilor de liderii politici maghiari din România!


"Invit toti bucurestenii si nu numai, la evenimentele pe care Municipalitatea le organizeaza in Capitala cu ocazia sarbatorilor de iarna! In premiera, in luna decembrie, Primaria Municipiului Bucuresti organizeaza o serie de manifestari dedicate Sarbatorilor de Iarna, in mai multe zone ale Capitalei: Piata Constitutiei, Centrul Istoric, Piata Universitatii, Piata George Enescu, Parcul Kiseleff si Parcul Tineretului sunt zonele care alcatuiesc harta evenimentelor de Sarbatori.”, a spus și Gabriela Firea.


Târgul de Crăciun București va fi deschis de pe 1 decembrie și până la 30 decembrie.

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri