Pe rețelele de socializare, filmări cu bărbatul respectiv sunt distribuite masiv.
https://www.youtube.com/watch?v=tDrlz4Cb6qs&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.bugetul.ro%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title
Vezi și ‘Spartacus de Constanța’! După ce le-a strigat luptătorilor de la Acțiuni Speciale ‘P****lor, băga-mi-aș p*** în m***** voștri’, a fost bătut și încătușat de oamenii legii
Dar cine este, cu adevărat, acest bărbat aflăm din presa locală.
Numele său este Andrei Valentin Șerban, cunoscut drept „Valentino”.
Un bărbat de 32 de ani a creat spectacol pe bulevardul Tomis din Constanța, marți seară. Acesta a inițiat un scandal, după ce a încercat să traverseze strada printr-un loc nepermis și a fost la un pas să fie lovit de autospeciala mascaților SAS. Neștiind cine se află la volan, Valentino a vrut să-și umfle mușchii în fața iubitei. I-a amenințat pe polițiști, devenind din ce în ce mai agresiv. În tot acest timp, iubita lui urla mai ceva ca-n mahala, trezind tot cartierul. Smecherul care s-a crezut mai presus de mascații de la forțele speciale este chiar Andrei Valentin Șerban, zis Valentino, un personaj cunoscut în orașul Constanța prin implicarea în diferite scandaluri, alături de interlopii orașului, scrie Replica de Constanța.
Ce spune Poliția:
„La data de 7 martie a.c., în jurul orei 19.30, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 3 Poliție au fost sesizați, de luptătorii din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, cu privire la faptul că, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au identificat, pe bulevardul Tomis, un bărbat, de 32 de ani, care traversa neregulamentar, fiind în pericol de a fi accidentat de autospeciala poliției”, a comunicat IPJ Constanța.
Valentino a atacat cu toporul un alt individ
„În aceeași zi, unchiul persoanei vătămate și-a parcat autoturismul la intersecția străzilor Ion Corvin și Oborului, nu departe de cafeneaua Angeli. În jurul orelor 17.00, un alt bărbat, prieten cu unchiul primei persoane vătămate, și fost prieten cu Șerban Andrei Valentin și Ciocan Alexandru, a mers și a luat autoturismul prietenului său, din zona unde fusese parcat. Acesta era însoțit de un minor de 16 ani. Aceștia rulau pe strada Oborului, spre intersecția cu strada București, iar când au oprit la Stop au auzit un zgomot puternic în spate și au realizat că luneta autoturismului a fost spartă și imediat în părțile laterale și în spate au apărut mai multe persoane de sex masculin. Aceștia au spart toate geamurile autoturismului, chiar și cele laterale, precum și parbrizul. Persoana vătămată a ieșit din autoturism, l-a văzut pe inculpatul Șerban Andrei Valentin având în mână un topor. Valentino i-a aplicat o lovitură de topor, în direcția capului, persoana vătămată s-a apărat acoperindu-și capul cu brațele. Astfel, i-a fost tăiat brațul, în zona tricepsului. Tot în acest context, inculpatul Memet Erdal a lovit și el geamurile autoturismului, în zona lateral dreapta, folosind un topor. Pentru a se proteja de impactul geamurilor sparte, minorul din mașină a suferit mai multe leziuni, după care Memet Erdal i-a aplicat mai multe lovituri acestuia. Apoi, inculpații au fugit”, scrie sursa citată.


















