George Simion, dezvăluirea care dă o altă față cazului Șoșoacă: Am fost apelat de echipa RAI! Nu le-a convenit să vină în Parlament

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 16-12-2021 14:27

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Liderul AUR, George Simion, a făcut o dezvăluire care ar putea da altă față scandalului Diana Șoșoacă - Lucia Goracci.


Simion susține că și el a fost apelat de echipa de la RAI, pentru un interviu, însă, când le-a spus ca interviul să aibă loc la Parlament, jurnaliștii italieni ar fi refuzat.


Vezi și
George Simion: Dacă pățim o rușine, cum a pățit USR-ul, să ajungem la guvernare și să nu fim pregătiți, atunci am pierde lupta


Eu, de exemplu, am fost apelat de echipa de la RAI, pentru un interviu. Mi-au scris luni, mi-au scris miercuri, le-am răspuns că pot vineri, pentru că am dat un interviu și pentru The Telegraph și pot vineri, dar interviul trebuie să aibă loc în Parlamentul României.

Ei, nu le-a convenit asta celor de la RAI, că au spus: Nu, nu, nu, că avem alte planuri! Există o presă de scandal. RAI se încadrează la presa de scandal de multe ori”, a afirmat George Simion, la HotNews Live.

Pe de altă parte, Simion a punctat că nu se i se pare în regulă cum s-a comportat Diana Șoșoacă.

Totodată, George Simon a spus că nici implicarea unor ambasade, cum ar fi Ambasada SUA în cazul excluderii din magistratură a lui Cristi Dănileț, nu este în regulă.

Nu, absolut deloc (nu mi se pare în regulă ce s-a întâmplat - n.r.), la fel cum nu mi se pare în regulă nici reacția unor ambasade. De exemplu, Ambasada SUA, care intervine în justiția din România. Cred că e o imixtiune în treburile interne ale României. Apreciază decizii ale CSM-ului, asta dincolo de implicarea în lupta politică, care n-ar trebui să existe”, a mai spus, la interviurile HotNews, George Simion.

Vezi și

EXCLUSIV Vasile Dîncu, șeful Apărării Naționale, confirmă pentru Bugetul.ro: Pensiile militare de până în 2.500 de lei vor fi mărite cu 10% în 2022!

Parchetul confirmă informația publicată de Bugetul.ro! Nicio reținere făcută în cazul descinderii cu tam-tam la Brigada Rutieră

EXCLUSIV Mii de polițiști amenință cu demisiile, dacă se impune Certificatul Covid la locul de muncă: ‘Dacă voiau, se vaccinau până acum’
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri