Gheorghe Dincă va fi dus, din nou, în fața psihiatrilor! Ce vor să afle anchetatorii

Autor: Andreea Corina Chiriac, redactor

Publicat: 25-09-2019 11:00

Actualizat: 25-09-2019 10:21

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Analiza comportamentală a lui Gheorghe Dincă va continua săptămâna viitoare, când bărbatul este programat pentru o întâlnire cu anchetatorii dar şi cu specialiştii poliţiei române în analiză comportamentală pentru o testare poligraf, potrivit RTV.


Astfel prcurorii vor să verifice de ce au apărut discrepanţe în declaraţiile sale dar şi dacă acesta suferă pe fond psihiatric.


Mai precis, anchetatorii vor să verifice dacă Dincă nu are un comportament simulat care îl face să fie într-un fel în mediul penitenciar şi în alt fel în timpul audierilor.


Cert este că declaraţiile lui Gheorghe Dincă au fost contradictorii în ceea ce priveşte pretinsa ucidere a Luizei Melencu şi legat de felul în care bărbatul ar fi scăpat de presupusele rămăşite.


Totodată este de amintit că Gheorghe Dincă a mai trecut prin faţa psihiatrilor dar şi a specialiştilor pe parcursul cercetărilor din dosarul Caracal.

Asemănarea dintre Gheorghe Dincă și monstrul care a omorât-o pe fetița de 11 ani: Unde au lucrat

Vești uriașe! Ce se întâmplă cu pensia anticipată

Scenariu cutremurător! ‘Pentru asta a fost executat politic Dragnea’/’Un act de trădare națională a președintelui și premierului’
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri