Grindeanu supără din nou protestatarii. Pe cine a numit secretar de stat

Autor: Anca ANDREI, Redactor șef

Publicat: 11-02-2017 17:01

Actualizat: 11-02-2017 15:55

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Premierul Sorin Grindeanu încă nu a terminat cu numirile la funcțiile importante din stat, însă de fiecare dată când ne mai aruncăm ochii în Monitorul Oficial, ne încruntăm.


De data aceasta, Maria-Manuela Catrina, preşedinta Organizaţiei de Femei din Bucureşti a PSD, este motiv de nemulțumire pentru protestatarii din Piața Victoriei. Aceasta a fost numitp vineri de Grindeanu secretar de stat la Ministerului Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale. Decizia a fost publicată în Monitorul Oficial.


Vezi și Cine sunt manipulatorii din presă – DOVADA. Monopolul pe informație


Amintim că Maria Manuela Catrina a comentat, duminică, pe Facebook, o imagine de ansamblu realizată în timpul protestelor din ultima săptămână, afirmând că este „o imagine înfiorătoare”, şi a postat o rugăciune pentru ca lecţiile zilelor trecute să nu fi fost „în van”.


„O imagine infiorătoare! Răul vine acolo unde găseşte loc. E vreme de smerenie şi rugăciune. Să nu lasăm să fie în van lecţiile din zilele astea! Astăzi e duminica vameşului şi a fariseului. Să ne fie primită rugăciunea! Doamne ocroteşte-ne ţara!”, a scris duminică pe Facebook Maria-Manuela Catrina.

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri