La un an de la invadarea Ucrainei de către Rusia lui Putin, un fost ministru al Apărării e tranșant: 'Nu va fi pace până Rusia nu va fi învinsă și alungată de pe întreg teritoriul Ucrainei, din Republica Moldova și din alte teritorii ocupate'

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 24-02-2023 19:08

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

La un an de când Vladimir Putin a ordonat o invazie la scară largă în Ucraina, Anatol Șalaru, fost ministru al Apărării în Republica Moldova, spune că singura modalitate pentru a se ajunge la pace este aceea ca Rusia să fie alungată de pe teritoriile ocupate.


Mai precis, spune Anatol Șalaru, Rusia trebuie învinsă și alungată de pe întreg teritoriul Ucrainei, din Republica Moldova și din alte teritorii ocupate.

Mesajul lui Anatol Șalaru:


„La un an de la invadarea Ucrainei de către armata rusă declar că nu va fi pace până Rusia nu va fi învinsă și alungată de pe întreg teritoriul Ucrainei, din Republica Moldova și din alte teritorii ocupate”.
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri