Ministrul Nelu Tătaru, în inspecție la noul focar de coronavirus!

Autor: Adriana Lăcătuș, redactor

Publicat: 07-04-2020 16:15

Actualizat: 07-04-2020 15:59

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, merge în inspecție la noul focal de coronavirus.


Nelu Tătaru , ministrul Sănătăți, se va afla in această după-amiază la Brasov, a transmis Grupul de Comunicare Strategică.


Ministrul Sănătății va avea la sediul Consiliului Județean o întâlnire cu autoritățile locale administrative, cu reprezentanții DSP Brasov, precum și managementul unităților sanitare brașovene: Spitalul Clinic Județean de Urgență Brașov, Spitalul Clinic de Boli Infecțioase, Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie și cel de Psihiatrie. Ministrul Sănătății a solicitat și prezența reprezentanților Spitalului Municipal Făgăraș.


Recent, Tătaru a confirmat apariția unor focare de coronavirus la Constanța și Brașov.


Vezi și

În plină epidemie de coronavirus, SPP-ul pune la bătaie 2 milioane de euro pentru achiziția de mașini

EXCLUSIV Atenție! Provincialii care lucrează și locuiesc în București nu-și vor putea petrece Sfintele Paști în sânul familiei

Vești pentru pensionari în plină criză de coronavirus! Pensiile, în pericol?
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri