Anunț surpriză al lui Miron Cozma! Fostul lider al minerilor din Valea Jiului a dezvăluit că i-a pus gând rău președintelui României, Klaus Iohannis.
Ajuns la 63 de ani, „Luceafărul Huilei” intenționează să candideze la alegerile prezidențiale din 2019,
„Sunt bine, sunt un bărbat căruia îi place să o facă pe nebunul. La anul îmi doresc să ajung președinte, cam ar fi cazul după atâția ani. Nu o să fiu într-un partid, ci o să candidez ca independent. O să câștig această funcție, fără bani și fără pile”, a declarat el, pentru Click!.
„Sunt singur, dar asta nu este o problemă pentru mine în vederea câștigărilor alegerilor. Nu este obligatoriu dacă voi deveni președinte să existe o primă doamnă a României”, a mai spus Cozma.
Conform sursei citate, Miron Cozma se află în căutarea iubirii. „Sunt în căutarea iubirii, însă pot spune că, în momentul de față, sunt un haiduc. Cu Marinela nu am mai vorbit, este o persoană needucată, după despărțirea de ea am încercat să am o relație civilizată, ca între amici, așa cum am rămas prieten și cu celelalte femei din viața mea, însă nu s-a putut. De Paște, de Crăciun și de zile de naștere îi trimit sms, dar ea nu îmi răspunde. Marinela este o femeie narcisistă, se iubește doar pe ea. Din câte știu acum ea este plecată în Italia”, a mai adăugat fostul lider al minerilor din Valea Jiului.
Miron Cozma a făcut închisoare, timp de 11 ani, în dosarul ”Mineriada din 1991”, fiind eliberat în 2007.
Vezi și Nepotisme în Guvernul Viorica Dăncilă? Noi numiri controversate în funcţii-cheie – cum poţi să ajungi consul
Miron Cozma i-a pus gând rău lui Klaus Iohannis! Ce va face „fără bani și fără pile”
Autor: Eugen Dinu, redactor
Publicat: 29-06-2018 21:25
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

14:50Economie
Pensiile militarilor: 20% iau peste 7.000 de lei, 60% încasează peste 5.000 de lei. La ce sume ajung cei din MApN

08:00Economie
Ciprian Ciucu, noi reguli pentru bucureșteni. Anunțul pe care ar trebui să-l cunoască toți cetățenii despre terasele pe domeniul public

14:00Economie
Top cele mai căutate facultăți din România. Taxele pe care le suportă cei care nu prind loc la buget au crescut considerabil

09:01Economie
Compania CFR Marfă şi-a cerut falimentul în instanţă. Firma de stat va fi lichidată oficial

13:17Economie
Curs valutar BNR 19 iunie 2026: Euro și dolarul, evoluție pe piața monetară

10:53Horoscop
Horoscop financiar 19 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

17:00Economie
Metrorex a luat decizia privind majorarea prețului călătoriei. Cât va costa biletul la metroul bucureștean

11:00Economie
Volkswagen concediază 50.000 de angajați. Gigantul auto, într-o situație „tensionată și dificilă”, urmări pe 4 ani

10:00Economie
75 de zile pentru 8,7 miliarde din PNRR. România se luptă cu limita impusă de UE pentru a mai primi ajutor

19:00Economie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație
Articole Similare

21:01Economie
Fără apă caldă în București, din 22 iunie. Lista completă a celor peste 1.500 de blocuri afectate

20:00Economie
La Cocoș, vânzări de 1,5 milioane de lei în nici 12 de ore. Supermarketul românesc a avut 14.500 de clienți în prima zi, la Oradea

19:00Economie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație

18:00Economie
Fără taxă pe Podul Prieteniei Giurgiu - Ruse. Șoferii nu vor mai fi nevoiți să achite în această zi dintr-un motiv special

17:00Economie



