Nou candidat la prezidențiale! Decizia luata de CCR

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 23-09-2019 12:45

Actualizat: 23-09-2019 11:29

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Viorel Cataramă a declarat, luni, că înlăturarea sa din competiția pentru prezidențiale încalcă fragrant legea, fapt pentru care CCR a invalidat decizia BEC. 


„Așa cum am declarat imediat după aflarea Deciziei BEC, încercarea de înlăturare a mea din competiția pentru președinția României s-a făcut cu încălcarea flagrantă a legii. Din acest motiv, plenul CCR, în unanimitate, a invalidat hotărârea sus-menționata și a dispus respectarea drepturilor mele prevăzute de Constituție, admițându-mi candidatura”, a afirmat, luni, Viorel Cataramă.









Vezi și

Scenariu cutremurător! ‘Pentru asta a fost executat politic Dragnea’/’Un act de trădare națională a președintelui și premierului’


Lovitură! Facturile românilor ar putea crește


Lovitură pentru Guvernul Dăncilă! Impozitarea pensiilor speciale, ‘un mare fâs’ – Un fost șef ANAF dinamitează inițiativa Executivului

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri