Liderii PSD cer anularea alegerilor locale din Capitală și reluarea scrutinului, după scandalul voturilor din Sectorul 1. Premierul Ludovic Orban nu este de acord.
„In politica trebuie sa stii sa castigi, trebuie sa si pierzi. Diferenta (de voturi) intre Nicusor Dan si Gabriela Firea e atat de clara incat nu lasa loc la niciun fel de dubiu. Sa nu stii sa pierzi, sa te agati de niste minciuni si denaturari ale unor fapte, mi se pare lipsit de demnitate. Firea trebuie sa intelega ca bucurestenii nu au mai vrut-o primar si l-au votat primar general pe Nicusor Dan”, a declarat, joi, Ludovic Orban.
Vezi și
Întrebarea-cheie la care trebuie să răspundă cei surprinși pe camerele de supraveghere de la BES 1
EXCLUSIV S-a lăsat cu bătaie după votare! Acuze dure: ‘Oamenii primarului PNL l-au desfigurat’
Premierul Ludovic Orban, despre repetarea alegerilor: În politică trebuie să știi să câștigi, trebuie să și pierzi
Trending

16:33Social
Căsătorie doar 5 sau 10 ani. Schimbare legislativă anti-divorț

17:50Social
Noile buletine, doar cu plată din data de 1 iulie 2026. Cererea se poate face doar cu programare online

07:38Horoscop
Horoscop financiar: bani și carieră pentru 11 mai 2026 - Noi perspective și claritate

13:06Economie
Leul s-a apreciat față de euro și dolar, în timp ce gramul de aur s-a ieftinit - Rata de schimb

10:29Economie
Sindicatul angajaților din Guvern cere prime de 15.000 de lei: Salariile de 4.500 lei nu mai sunt sustenabile

12:01Economie
Chiriile ating niveluri record în capitalele europene: Bucureștiul, pe lista orașelor unde chiria depășește salariul minim

09:57Entertainment
METAL SHOW & TIB 2026 se deschide mâine la Romexpo București: cel mai mare târg tehnic din România aduce Fabrica Viitorului în prezent

17:09Politica
Marian Vanghelie și prejudiciul de 23 de milioane de euro. Ar fi condus un grup infracțional organizat

20:00Economie
Noi reguli pentru Airbnb și Booking în România din 20 mai 2026: ce trebuie să știe proprietarii

circa 2 ore în urmăEconomie
Tranzacție majoră în farma românească: Biofarm, vândut polonezilor pentru 260 milioane de euro
Articole Similare

09 maiActual
Doliu în lumea teatrului românesc: Actorul Ioan Isaiu s-a stins la 56 de ani

09 maiActual
Casa chilipir, cea mai ieftină din România. Dai 50.000 de lei, ai și curte 300 de metri

08 maiActual
București: restricții de trafic. Anunț valabil de vineri, 8 mai 2026

08 maiActual
Vouchere de vacanță 2026. Cine le poate primi și ce valoare au acum

08 maiActual



