Jurnalistul Marius Ghilezan face o previziune sumbră despre viitorul lui Grindeanu. Ziaristul susține, pe o pagină de socializare, că, indiferent de rezultatul votului de miercuri, cariera politică a lui Sorin Grindeanu s-a încheiat.
„În oricare situație, cariera politică a lui Sorin Grindeanu s-a încheiat.
1. Dacă scapă de Moțiunea de cenzură va fi un premier fără reprezentativitate. Când se va duce la Bruxelles nu va putea spune că e omul Uncheșului cu epoleți sau al șantajabililor din tot spectrul politic.
2. În caz că trece Moțiunea poate liniștit să se ocupe de orice altceva, dar numai de politică nu. Nu i se va alătura nicio parte constitutivă din PSD, doar oamenii sistemului.
S-a sinucis la oră de vârf și de maximă audiență.
Așa se întâmplă când orgoliul întunecă rațiunea.
Peste ani nu se va mai știi că a fost păpușărit de Victor Ponta și de Tata socru'.
Va fi un oarecare fost prim ministru”, scrie Ghilezan, pe o rețea de socializare.
Vezi și Detalii incendiare! Cine este Sorin Grindeanu și pe cine a înșelat în ascensiunea sa politică
Era timpul! CNAIR scoate la licitație construcția celei mai așteptate autostrăzi din România

















