Ziua de vineri a fost una neagră pentru Ilie Năstase! Fostul număr 1 mondial din „sportul alb”. „Nasty” s-a ales cu două dosare penale, după ce a fost prins de două ori în câteva ore, conducând sub influența alcoolului.
Prima dată, Năstase a fost prins băut la volanul unei mașini și a fost încătușat de oamenii legii. Apoi, peste câteva ore, a fost oprit de Poliția Rutieră, conducând un scuter. Penru comportamentul său, Ilie Năstase a primit două amenzi, în valoare cumulată de 2.305 lei, s-a ales cu două dosare penale şi suspendarea permisului de conducere.
Fostul sportiv susține că polițiștii l-au bruscat și l-au rănit, atunci când l-au reținut și l-au încătușat și a anunțat că își va scoate un certificat medico-legal, apoi va face plângere la Curtea Europeană a Drepturilor Omului, unde va cere daune două milioane de euro.
Vezi și Săptămâna viitoare devine obligatorie această schimbare legislativă! Ce va dispărea din toate supermarketurile – Retailerii giganți trebuie să se supună
EXCLUSIV! Dezvăluire bombă: în ce serviciu secret străin a activat Cozmin Gușă! Cât de bogat a ajuns fostul ambsador al SUA, după un mandat în România
O nouă fabrică răsare în România! Anunţul a fost făcut de Lia Olguţa Vasilescu! Aici vor lucra sute de oameni
Sumă colosală! Ce despăgubiri va cere Ilie Năstase, după ce a fost încătușat de oamenii legii
Trending

04 maiActual
Noile buletine, obligatorii din august 2031 pentru orice român. Ce date conțin

12:01Actual
Penny, anunț pentru clienții celor 200 de magazine. Să nu consume produsul lor, conține Listeria monocytogenes

04 maiExterne
Chirie decontată de stat cu peste 2.500 de lei. Părinții divorțați au acest beneficiu, într-o țară din UE

11:35Actual
Preț fix al energiei întreg anul 2026 și protecție pentru locuință cu „Electrica Verde Protect”

09:32Horoscop
Horoscop financiar: bani și carieră pentru 5 mai 2026 - Perseverență și construcție pe termen lung

14:20Politica
Moțiunea de cenzură. Rezultatul voturilor și ce va urma pentru Guvern UPDATE

10:05Politica
Călin Georgescu, premier în viziunea AUR. Nicușor Dan: „E bun de titlu de ziar”

04 maiEconomie
Leul se depreciază accelerat și atinge noi minime istorice, euro aproape de 5,2 lei

11:06Economie
Avertisment dur de la Ministerul Economiei: Instabilitatea politică a costat România 10 miliarde de lei în 11 zile

13:00Economie
Bugetul Bucureștiului pe 2026: 8,5 miliarde lei venituri și 2,1 miliarde pentru investiții în infrastructură
Articole Similare

12:01Actual
Penny, anunț pentru clienții celor 200 de magazine. Să nu consume produsul lor, conține Listeria monocytogenes

11:35Actual
Preț fix al energiei întreg anul 2026 și protecție pentru locuință cu „Electrica Verde Protect”

04 maiActual
Noile buletine, obligatorii din august 2031 pentru orice român. Ce date conțin

04 maiActual
Curs valutar luni, 4 mai 2026

04 maiActual

