Născută în Staffordshire, Marea Britanie în 1971, Kirsty a cunoscut încă de mică gustul banilor: părinţii ei au deţinut unul dintre cei mai mari producători de ceramică din lume, Churchill China. Ea a crescut jucând tenis şi interpretând mai multe roluri în producţii locale de tip musical.
La 17 ani, ea s-a alăturat unei agenţii de modelling şi a câştigat titlul de Miss UK; câteva luni mai târziu, a ocupat locul al treilea în cadrul concursului Miss World, scrie Business Magazin.
Vezi și ATENȚIE! Amendă de 200 de MILIOANE de dolari pentru Herbalife! Motivul este îngrijorător
La 26 de ani l-a cunoscut pe actualul său soţ, Ernesto, care moştenise recent compania de farmaceutice Soreno.
Kirsty Bertarelli petrece mai multe luni pe an la bordul superiachtului său de 100 de milioane de lire sterline.
Pe lângă faptul că e căsătorită cu Ernesto Bertarelli, cel mai bogat om din Elveţia, femeia spune că Liz Hurley e o prietenă apropiată.



















