Vești bune pentru toți românii! Un colos care produce mașini de lux va intra pe piața din România și va crea noi locuri de muncă!
Producătorul britanic de maşini de lux Aston Martin intră pe piaţa din România, urmând să inaugureze operaţiunile din ţara noastră în data de 27 martie. România va servi drept centru al operaţiunilor din Europa Centrală şi de Est ale companiei.
„Cel mai rezonant nume din industria auto din Marea Britanie a decis să îşi stabilească operaţiunile pentru Europa Centrală şi de Est în România”, a anunţat producătorul auto.
Inaugurarea operaţiunilor va avea loc în prezenţa preşedintelui şi CEO-ului Aston Martin, Andy Palmer, iar la eveniment va fi prezent şi ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, Andrew Noble.
Aston Martin mai are în România un showroom, în Otopeni, fiind reprezentat oficial în ţara noastră prin compania British Motors EEC, parte a Forza Rossa Holding, scrie Adevărul.
Citește și:
EXCLUSIV Pe cine vede Rareș Bogdan drept viitorul premier al României
Atenție, români! Statul dă sute de euro- Cum puteți intra în posesia banilor
Proiect bombă! Pentru ce ar putea primi angajații bani
Vești bune pentru români! Un gigant al automobilelor va intra pe piața din România! Se vor crea noi locuri de muncă
Trending

27 febActual
Cine a moștenit averea lui Mircea Diaconu. Regretatul actor nu a fost niciodată un om sărac

27 febActual
Scheletul din dulapul lui Mugur Mihăescu. Bătaia l-ar fi împins pe parlamentarul AUR să-și toarne apropiații la Securitate

27 febPolitica
Ultima zi de mandat a lui Ilie Bolojan este astăzi, 27 februarie. Premierul trebuie să plece din funcția de la Ministerul Educației

27 febEconomie
Detronarea Băncii Transilvania e oficială. Cine este sperietoarea celei mai valoroase unități bancare din România

27 febExterne
Bombardamente și lupte la frontiera dintre Pakistan și Afganistan. De acum, este război deschis, iar ONU a intervenit de urgență

27 febPolitica
Nicușor Dan a promulgat legea privind pensiile magistraților după publicarea motivării CCR în Monitorul Oficial

27 febEconomie
Prăpăd înregistrat la ONRC după măsurile de austeritate luate de Guvernul Bolojan

27 febEntertainment
Smartphone-ul dispărut din oferta Digi RCS RDS România. Motivul pare să fie de ordin tehnic

27 febPolitica
Guvernul amână ordonanța privind reducerea taxelor locale pentru clădiri vechi și persoane cu handicap din lipsă de avize

27 febEconomie



