Ministrul Muncii Violeta Alexandru a făcut noi declarații cu privire la pensii. Aceasta spune că sunt bani în buget pentru plata pensiilor și salariilor și subliniază că urmărește cu strictețe ca acestea să fie plătite în calendarul cunoscut.
”Nu am niciun element care sa induca ingrijorare in randul populatiei cu privire la plata pensiilor. Am verificat chiar de curand, ca urmare a declaratiilor facute de mine si de ministrul Finantelor.
Inteleg ca si mesajele domniei lui sunt foarte clare. Sunt bani prevazuti in buget pentru plata pensiilor. Urmarim cu strictete ca ele sa fie livrate in calendarul cunoscut, atat pentru plata in numerar, cat si pentru plata prin card. La fel si pentru salarii”, a spus Violeta Alexandru, potrivit stirileprotv.ro.
Vezi și:
EXCLUSIV Adevărul despre interdicția privind constituirea unui grup mai mare de 3 persoane: Pe cine vizează
EXCLUSIV Autoritățile refuză să testeze pesoanele care au intrat în contact direct cu pacienții cu coronavirus! Reacția Ministerului Sănătății
Adrian Streinu-Cercel a dat verdictul! Pacientul infectat cu coronavirus a murit de cancer
Violeta Alexandru vine cu noi detalii! Ce se va întâmpla cu pensiile și salariile
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

24 iunEconomie
Buletinul electronic se schimbă. După valul de reclamații, autoritățile au luat decizia privind actul

24 iunPolitica
Din ce trăiește Oana, fiica Elenei Lasconi. Are 32 de ani și este singurul copil al fostei știriste PRO TV

24 iunEconomie
Top 10 companii din România. Ei sunt giganții cu cel mai mare profit, chiar și în vremurile de criză politică

24 iunEntertainment
Actrița Adriana Trandafir a rămas fără pensie din cauza escrocilor. La cei 70 de ani ai săi, niște puști i-au golit cardurile

24 iunEconomie
Ce s-a ales de Crenguța Leaua, eroina de la Roșia Montană. Ne-a adus victoria în procesul cu canadienii de la Gabriel Resources

24 iunEconomie
Se schimbă banii din România. BNR vine cu noi bancnote, emisiunea 2026, pentru toate cupiurile aflate în uz

08:00Entertainment
B1 TV, schimbare uriașă. Acționariatul a fost modificat, cine deține acum televiziunea

06:30Economie
Horoscop financiar 25 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani

24 iunEconomie
Curs valutar BNR pentru 24 iunie 2026. Cât costă un euro astăzi

24 iunEconomie
Top 10 licee din Bucuești în 2026. Instituțiile de învățământ care vor avea cele mai mari medii de admitere
Articole Similare

16 minute în urmăEconomie
Laptele românesc, pe locul 10 în UE. Totuși, avem deficit comercial de 700 de milioane de euro

circa 1 oră în urmăEconomie
Consilierul lui Mugur Isărescu, avertisment dur pentru România. Am putea ajunge precum Grecia

circa 1 oră în urmăEconomie
Comisia Europeană a lămurit de ce România nu poate trece la euro. În vremea lui Traian Băsescu aveam această capacitate

circa 2 ore în urmăPolitica
Ciprian Ciucu s-a retras din PNL. Este anchetat de DNA pentru luare de mită

09:30Economie



