ANAF a făcut anunțul! Toți cei care au conturi în bancă sunt vizați

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 09-04-2019 23:00

Actualizat: 09-04-2019 22:39

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro


Mihaela Triculescu a  declarat, marți, în Comisia pentru cercetarea abuzurilor din Senat, că interesul ANAF este să schimbe "mecanismul greoi" al popririlor asupra conturilor bancare ale contribuabililor şi să vină în sprijinul acestora

"În ultimul timp, am încercat să venim în sprijinul contribuabililor şi prin ordinul prin care am încercat ca suma poprită să nu mai fie mai mică de 100 lei. Am încercat prin procedura de mediere să aşteptăm ca, în termen de 15 zile, contribuabilul să se prezinte la agenţie în vederea stabilirii unei eşalonări, ca să nu i se mai pună poprire în continuare pe cont. Interesul nostru este să schimbăm mecanismul greoi şi să venim în sprijinul contribuabililor", a afirmat Triculescu.

Comisia pentru cercetarea abuzurilor din Senat a discutat marţi despre popririle bugetare asupra conturilor bancare personale, fără înştiinţare prealabilă.


 


 


Vezi și:

ANAF va face totul public la sfârșit de aprilie! ‘Lista rușinii’ va fi expusă pentru toți românii


Vești bune! Angajații vor putea avea parte de majorări salariale – Cine sunt beneficiarii


Fără precedent! Lovitură de grație pentru ANAF! Rolul lui Eugen Teodorovici

Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri