Cine ar putea finanța fotbalul românesc: Planul uluitor al lui Gică Hagi-"Sa vina Ion Tiriac sa faca ceva pentru ca eu sunt mic!

Autor: Ancuța Paraschivoiu

Publicat: 01-12-2017 22:59

Actualizat: 01-12-2017 22:15

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Gheorghe Hagi a găsit soluția pentru a salva fotbalul românesc, dar nu poate face nimic fără personalitatea impunătoare a lui Ion Țiriac. Acesta face un apel către miliardar pentru a-l ajuta cu planul său revoluționar. Regele fotbalului românesc a declarat că este timpul ca multinaționalele să lase ceva în România, unde fac atâția bani. 


"Multinationalele fac miliarde in Romania! Au bani de nu mai stiu de ei! Va rog, implicati-i! Implicati multinationalele! In Germania, in Franta, in Olanda se implica multinationalele. La noi de ce nu se poate? Cand multinationalele vor baga bani, veti vedea ca vor veni si oamenii la stadion. Dar, mai intai, trebuie rezolvata problema cu finantarea. Fac atatia bani in Romania, trebuie sa dea ceva inapoi", a spus Gica Hagi.


"Regele" a mentionat ca si Ion Tiriac ar trebui sa se implice pentru modificarea legislatiei: "Sa vina Ion Tiriac sa faca ceva pentru ca eu sunt mic! Sunt mic, nu pot. Eu incerc sa sprijin si o sa o fac cat o sa pot!".


Vezi și 
Declaraţii incendiare făcute de omul săptămânii în Parlamentul European! Reacţii pe subiectele momentului


S-a aflat! Cât de bogat este secretarul de stat Raed Arafat și ce venituri are acesta

Radu Tudor, în centrul unui scandal uriaș! Ce acuze dure i se aduc acestuia
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri