O altă companie aeriană vine în România: Ce zboruri va lansa din 25 martie

Autor: Ancuța Paraschivoiu

Publicat: 26-02-2018 17:32

Actualizat: 26-02-2018 17:12

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

În timp ce Ryanair și-a anunțat că își va închide baza din Timișoara din cauza performanței comerciale slabe, o altă companie aeriană este interesată de țara noastră. Vom avea legături cu o importantă țară.


Totul se va întâmpla din 25 martie, când, un alt gigant aerian va lansa curse regulate, cu o frecvență de patru ori pe săptămână. Compania are o experiență de mai bine de 56 de ani și contectează Slovenia de alte destinații europene.


Potrivit zf.ro, este vorba despre Adria Airways, membră a Star Alliance. Aceasta va lansa curse regulate pe ruta București-Ljubljana.


Acestea vor fi primele zboruri care vor lega Bucureştiul de capitala Sloveniei în acest an. Ljubljana a fost declarată capitală verde europeană în anul 2016.


Vezi și NEAȘTEPTAT! Ce grad are Mircea Cosma, fostul șef al CJ Prahova, în Armata Română și pentru ce l-a obținut

Lasă televiziunea pentru Poliția Română: Ce vedetă Kanal D ar fi luat această decizie

Toate persoanele cu mașini mai vechi de 12 ani sunt vizate: Ce ar putea primi dacă renunță la ele
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri