EXCLUSIV Răsturnare de situație în cazul polițistului ucis în Timiș! Care este, de fapt, arma crimei

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 03-06-2019 13:40

Actualizat: 03-06-2019 16:01

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

O informație eronată se împrăștie rapid în spațiul public privitoare la polițistul ucis în Timiș.


Potrivit informațiilor apărute în spațiul public, Dumitru Coarnă, șeful SNPPC, ar fi declarat că polițistul Cristian Amariei a fost împușcat cu un pistol Glock, omul legii având în dotare unul de tip Carpați.


Contactat de
Bugetul.ro, Dumitru Coarnă a precizat că, de fapt, cel împușcat cu un pistol Glock, din dotarea poliției judiciare, a fost ucigașul polițistului, anume Ionel Marcel Lepa. Chiar dacă a fost rănit, Lepa a reușit să fugă.


Vezi și 
Ies la iveală noi detalii despre interlopul care a ucis un polițist duminică! Ce s-a găsit

„Greșit. Am spus că el (n.r. - ucigașul) a fost împușcat cu un Glock. Am văzut că ați preluat invers. El a fost împușcat cu un pistol Glock, din dotarea poliției judiciare, că făceam o diferență între Carpați și Glock. Au luat-o greșit”, a declarat, pentru Bugetul.ro, Coarnă.

Mai mult, Dumitru Coarnă ne-a spus că arma cu care a fost ucis Amariei este de proveniență sârbească.

Vezi și EXCLUSIV Dumitru Coarnă a răbufnit, după uciderea polițistului din Timiș! Motivul real pentru care ar trebui demisă Carmen Dan
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri