De ce a ales Sebastian Ghiță Serbia? Pentru că era ca la el acasă. Puțin știu, dar fostul deputat avea un contract cu ministerul de Interne al Serbiei pentru securizarea frontierelor, mai exact firma lui. Informația a fost confirmată și la Antena 3. Mai mult, surse spun că Aleksandar Vucic, tocmai ales presedinte al Serbiei ar fi bun prieten cu Ghiță.
În acest context, îl extrădează Serbia pe Ghiță? Când? Posibil la Paștele Cailor, dacă stăm să luăm prin comparație cu modul în care au procedat sârbii cu Ghiță de Bulgaria.
Vezi și Cine-l proteja pe Ghiță în Serbia și de ce nu a fost prins până acum – detaliul care a scăpat TUTUROR
In septembrie se implinesc trei ani de cand Bulgaria incearca sa obtina extradarea din Serbia a lui Tzvetan Vasilev, un celebru bancher bulgar acuzat ca ar fi devalizat banca Corpbank, relateaza agentia bulgara de presa BTA. Ultimul refuz al autoritatilor sarbe privind extradarea bancherului bulgar s-a inregistrat saptamana trecuta, fiind pentru a treia oara cand magistratii sarbi decid impotriva extradarii. Diferenta intre Sebastian Ghita si Tzvetan Vasilev e ca bancherul bulgar nu a savarsit in Serbia nici o infractiune, asa cum s-a intamplat in cazul lui Ghita, prins cu acte false de politistii sarbi, relatează Hotnews.
Așadar... va veni oare Ghiță acasă la portiță, să ne povestească ce s-a întâmplat la Chilia-n port? Probabil nu prea curând.
Legătura lui Ghiță cu MAI din Serbia! Când îl extrădează de fapt și cum a procedat Serbia cu Ghiță de Bulgaria
Trending

07 augSocial
Vârsta de pensionare pentru mamele din România se reduce. Cine va beneficia de măsură și care este minimul necesar de vechime

07 augEconomie
Ieftiniri la pompă de la jumătatea lunii august. Premierul Ilie Bolojan susține că s-au dus scumpirile la benzină și motorină

07 augEconomie
Zăpadă la Brașov în luna august. În centrul orașului de munte, a fost instalat un tun pentru răcire

07 augActual
Apă cu porția în 141 de localități din România. Restricții pe vreme de secetă

07:00Social
400 de lei în plus la pensie, în decembrie. Sunt vizați românii care au lucrat în Italia

07 augEconomie
Roviniete false vândute românilor. CNAIR anunță că un site din Ungaria nu este autorizat să le comercializeze

07 augEconomie
Străinii vor putea să se angajeze și mai ușor în România. Vor folosi platforma WorkinRomania

circa 1 oră în urmăActual
De când vei plăti ca să-ți faci buletin nou, electronic. Taxa pe care o vei avea de achitat

07 augEntertainment
Solistul trupei Azur își scoate terenul la vânzare. Cu mare regret, Nelu Vlad renunță la proprietatea din Băile Tușnad

07 augActual
Bâlea Lac, dezastru alimentar. Amenzi de 300.000 de lei în locul din care aveai toate șansele să faci toxiinfecție alimentară
Articole Similare

10 minute în urmăPolitica
Ilie Bolojan și-a anunțat condițiile pentru un nou Guvern. Ce nu este dispus să accepte interimarul

circa 1 oră în urmăActual
De când vei plăti ca să-ți faci buletin nou, electronic. Taxa pe care o vei avea de achitat

07:30Actual
Centura Bacăului din A7 se închide. Rute ocolitoare pentru perioada 17-31 august

07:00Social
400 de lei în plus la pensie, în decembrie. Sunt vizați românii care au lucrat în Italia

07 augActual



