Liviu Dragnea a vorbit duminică seara, la Realitatea PLUS, despre noul partid pe care îl susține.
"Partidul pe care eu îl susțin din tot sufletul meu și cu toată ființă mea e partidul condus de doamna Carmen Dan, născut de foarte curând și care se numește MRS, Mișcarea România Suverană.
A început să se organizeze foarte bine în județe, oamenii vin către acest partid pentru că încet, încet au auzit. E un partid în care am foarte mare încredere, i-am pus mare parte din programul de guvernare la dispoziție. Va fi un program de guvernare care poate scoate România din criză, e nevoie de foarte mult curaj și naționalism, e prima dată când folosesc cuvântul asta.
Partidul este mic pentru că e nou. Sper că românii să nu voteze în funcție de mărime. Într-adevăr, noul PSD e un partid mare, noul PNL e un partid măricel, AUR - un partid măricel, USR și așa mai departe. Eu sper că românii să voteze cu cei care le pot determina încredere și care-i pot convinge, arătându-le cum le pot face viață mai bună", a spus Dragnea.
Carmen Dan a fost întrebată de Anca Alexandrescu dacă acest partid va fi condus de ea sau de Liviu Dragnea:
"În opinia noastră, acest partid nu e nici partidul meu nici al domnului Liviu Dragnea, e partidul românilor patrioți. E un partid deschis, ceea ce s-a întâmplat până acum îmi demonstrează faptul că merită această luptă, sunt foarte mulți oameni care văd în acest partid nu doar vorbe goale ci și un program de guvernare", a declarat Carmen Dan.
Amintim că recent Curtea de Apel București a respins înființarea unui alt partid care trebuia să fie partidul lui Liviu Dragnea, condus de Carmen Dan - Partidul România Suverană.
Liviu Dragnea are un nou partid de suflet: Îl susțin din tot sufletul. Va fi un program de guvernare care poate scoate România din criză
Trending

19 iunEconomie
Pensiile militarilor: 20% iau peste 7.000 de lei, 60% încasează peste 5.000 de lei. La ce sume ajung cei din MApN

19 iunEconomie
Ciprian Ciucu, noi reguli pentru bucureșteni. Anunțul pe care ar trebui să-l cunoască toți cetățenii despre terasele pe domeniul public

19 iunEconomie
Top cele mai căutate facultăți din România. Taxele pe care le suportă cei care nu prind loc la buget au crescut considerabil

19 iunEconomie
Compania CFR Marfă şi-a cerut falimentul în instanţă. Firma de stat va fi lichidată oficial

19 iunEconomie
Curs valutar BNR 19 iunie 2026: Euro și dolarul, evoluție pe piața monetară

19 iunHoroscop
Horoscop financiar 19 iunie 2026: Zodiile cu noroc la bani si afaceri

19 iunEconomie
Metrorex a luat decizia privind majorarea prețului călătoriei. Cât va costa biletul la metroul bucureștean

19 iunEconomie
Volkswagen concediază 50.000 de angajați. Gigantul auto, într-o situație „tensionată și dificilă”, urmări pe 4 ani

19 iunEconomie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație

19 iunEconomie
75 de zile pentru 8,7 miliarde din PNRR. România se luptă cu limita impusă de UE pentru a mai primi ajutor
Articole Similare

19 iunEconomie
Fără apă caldă în București, din 22 iunie. Lista completă a celor peste 1.500 de blocuri afectate

19 iunEconomie
La Cocoș, vânzări de 1,5 milioane de lei în nici 12 de ore. Supermarketul românesc a avut 14.500 de clienți în prima zi, la Oradea

19 iunEconomie
Rămas bun Liberty Galaţi? ANAF nu a reușit să găsească un cumpărător nici măcar la a doua licitație

19 iunEconomie
Fără taxă pe Podul Prieteniei Giurgiu - Ruse. Șoferii nu vor mai fi nevoiți să achite în această zi dintr-un motiv special

19 iunEconomie



