"Pe 21 noiembrie vom încheia o parte importantă din această lucrare de anvergură. Este vorba despre structura de beton, structura metalică a acoperișului, învelitoarea de tablă a acoperisului și compartimentele pentru grupurile sanitare situate la peluze și tribuna II.
Lucrările efective care ne revin nouă, în baza contractului avut cu Primăria Arad, se vor finaliza în primăvara anului viitor", a declarat Gheorghe Maxinan, patronul firmei care s-a ocupat de construirea stadionului pentru aradon.ro.
Conform documentației proiectului, tribunele vor fi acoperite integral și vorexista 15 puncte de acces în stadion. În zona stadionului va fi amenajată o parcare cu 300 de locuri pentru mașini și 20 pentru autocare, scrie gsp.ro. Totodată, stadionul din Arad ar urma să aibă 12.584 de locuri.
Noul stadion din Arad se ridică la 7 milioane de euro.
Citește și:
Începând de astăzi întră în vigoare o importantă lege! Sute de mii de români sunt vizați
EXCLUSIV! Mii de români, loviți în plin! Decizia care îi obligă să scoată bani din buzunar













