Polițiștii au constastat sute de infracțiuni! Au dat mii de amenzi

Autor: Dumitrașcu Nicoleta

Publicat: 04-11-2018 08:15

Actualizat: 03-11-2018 23:24

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Poliţiştii au intervenit, la peste 2.700 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112, potrivit Poliţiei Române.


Conform Poliţiei Române, mai mult de 10.000 de poliţişti au fost angrenaţi,  în 307 acţiuni pentru prevenirea faptelor antisociale şi menţinerea ordinii şi siguranţei publice.

Au fost organizate 4.237 de patrule şi s-a acţionat, pentru prevenirea accidentelor rutiere, cu 330 de aparate radar. Poliţiştii au intervenit la 2.757 de evenimente, dintre care 2.236 au fost sesizate prin 112.

În urma  acestor activităţi, au fost constatate în jur de  739 de infracţiuni, 97 de persoane fiind prinse în flagrant delict.

Pentru neregulile constatate, poliţiştii au aplicat 9.873 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de aproape 2.400.000 de lei.

Vezi și

Comoara Elenei Udrea! Suma uriașă transformată în aur și argint

S-a aflat! Iată cum arată vila secretă a premierului Viorica Dăncilă

Atomica a fost eliberată! Pe cine ar trebui să toarne Elena Udrea
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconYouTube IconTikTok Icon
Google News
Trending
Articole Similare
Parteneri