Un șef din Poliție cere intervenția ministrului Lucian Bode: 'Poate vede și îndrăznește să scuture puțin caracatița'

Autor: Eugen Dinu, redactor

Publicat: 26-04-2021 21:48

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro

Șeful Poliției Centrul Vechi, comisarul Cristian Ghica, cere intervenția ministrului Afacerilor Interne, Lucian Bode.


Aflat în război cu șeful Poliției Sectorului 3, comisarul-șef Gabriel Șchiopu, și cu șeful Poliției Capitalei, comisarul-șef Bogdan Berechet, Cristian Ghica îi solicită lui Lucian Bode să ia atitudine, după ce șeful Poliției Sector 3 ar fi pierdut o lucrare secretă, pe care apoi ar fi falsificat-o.


Continuam odiseea de la Poliția Sectorului 3 :)))


In urma faptului că EL, ȘCHIOPU GABRIEL, a pierdut lucrarea secretă, lucrare ulterior falsificată așa cum am arătat în postarea precedentă, tot el a stabilit că de vina este secretariatul.


Din acest motiv le-a chemat pe cele doua secretare și fără să țină cont de faptul că sunt doua femei, că au o anumită experiență, a început să urle, "proaste" fiind unul dintre apelativele folosite de omul/bărbatul Schiopu Gabriel, pentru că de la polițistul/șeful cu același nume nu mai are nimeni nicio pretenție.

Domnule Director Adjunct Berechet, ați fost informat de situația asta de vineri. Ce ați facut?

Macar de ochii lumii dispuneți o verificare/cercetare. O dați la Arestul Central sa o omoare, nu e problemă, dar TREBUIE SĂ VĂ PREFACEȚI că faceți ceva.

Și dacă tot am spus de Arestul Central, aștept raportul final al uneia dintre cercetările dispuse de domnul doctor. Mă gândesc să îl postez integral, să vedeți un monument de servilism, de slugărnicie, de stupiditate juridică.

O să înțelegeți atunci unde duc relațiile discutabile cu conducerea și de ce ar trebui să înceteze împuternicirile făcute în schimbul unor "servicii".

Până atunci, poate vede domnul Ministru Bode și îndrăznește să scuture puțin caracatița care a pus stăpânire pe Poliția Capitalei, pentru că ilegalitățile ar trebui sa se termine la un moment dat...”, susține Ghica.

Vezi și EXCLUSIV Țineți-vă bine! Jandarmeria toarnă Poliția, că se pensează în timp ce ar trebui să patruleze!
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri