Vesti bune pentru părinți! Iată ce a transmis Primăria Capitalei

Autor: Alexandra Iana, redactor

Publicat: 18-08-2018 08:44

Actualizat: 17-08-2018 22:57

Article thumbnail

Sursă foto: bugetul.ro




 Primăria Capitalei a anunțat că își dorește să ajute financiar familiile din București.


Potrivit proiectului aflat pe ordinea de zi a Consiliului General, copiii din învățământul primar și gimnazial ar putea primi câte 450 lei pe an.

 Banii vor putea fi folosiți doar pentru achiziționarea de rechizite, cărți și papetărie. Acest ajutor va fi acordat doar acelor familii care au venitul pe membru mai mic de 1.900 lei.

Condițiile pentru a intra în posesia banilor este ca familia să locuiască de cel puțin 6 luni în capitală, iar copilul să fie înscris la o școală bucureșteană.

Primăria Capitalei își dorește ca prin această metodă să se stompeze abandonul școlar, scrie kanald.ro




Vezi și Mare atenție! Săptămâna viitoare se aplică legea! Ce amenzi vor fi anulate începând cu această dată


Toți au acționat la ordinul lui! Cine este maiorul care le-a cerut scuze celor care au suferit violenţe gratuite din partea jandarmilor


Uluitor! Ce funcție importantă ocupa soția fostului șef al Jandarmeriei-Lucrează într-o instituție cheie și are un salariu mai mare ca al soțului
Explorează subiectul
Urmărește-ne pe social media
Facebook IconWhatsApp IconTelegram IconYouTube Icon
Google News
Articole Similare
Parteneri