Alexandru Cumpănașu a anunțat că va candida la alegerile prezidențiale din luna noiembrie, făcând un apel la oameni să dea semnăturile necesare în acest sens.
La Antena 3, Cumpănașu a dezvăluit că a fost sunat chiar și de George Maior, actualul ambasador al României în SUA, fost șef al SRI, care i-a cerut să nu intre în cursa pentru Cotroceni.
”Fac o mărturisire, apropo de ce vor serviciile și de ce vor unii: cam din senin, așa, acum câteva săptămâni, dl.George Maior mi-a dat un mesaj că nu ar fi bine să candidez, când eu nici măcar nu aveam de gând să candidez. Nu prea înțelegeam la momentul respectiv. Eu am rămas șocat, de unde și până unde povestea asta cu candidatura? Dl.Maior a avut opinie, iar eu am avut altă opinie. I-am spus doar atât: nu știu care e părerea dumneavoastră, dar eu voi merge până la capăt, iar discuția s-a încheiat aici. Mi-au mai dat mesaje niște băieți din zonă care mi-au spus că nu e bine să candidezi”.
Alexandru Cumpănașu a dat asigurări, în emisiune, că poate proba afirmațiile sale la Parchet, în caz că va fi nevoie.
Citește și
EXCLUSIV Fostul șef al Poliției Caracal și soția sa, proaspăt pensionați, au încercat să-și ascundă veniturile?
Bugetarii vor primi un nou bonus! Cine sunt cei norocoși
EXCLUSIV Remus Rădoi aruncă-n aer subiectul legăturii dintre clanurile din Caracal și politicienii de Olt
Alexandru Cumpănașu aruncă mega bomba! Un personaj cheie i-a cerut să nu mai candideze
Sursă foto: bugetul.ro
Explorează subiectul
Trending

08:00Economie
RO e-Factura devine obligatorie pentru persoanele fizice din 1 iunie 2026

13:45Entertainment
Eurovision, doar pe pagubă pentru România. Alexandra Căpitănescu nu ar fi primit niciun leu, chiar dacă ar fi câștigat

14:11Actual
Amendă, fără plăcuțe de înmariculare și alte nenorociri când nu ai asigurare RCA. Sancțiuni mai aspre față de anii anteriori

10:25Entertainment
Horoscop financiar 17 mai 2026: Previziuni pentru toate zodiile

12:47Economie
Action deschide două noi magazine în România: Chitila și Orăștie se alătură rețelei olandeze

19:47Politica
Cultul Donald Trump RO. Președintele SUA primește „ofrande” prin rugăciuni, parcuri, imnuri de la români

09:00Economie
România a absorbit 97% din fondurile UE 2014-2020: Câți bani europeni au intrat în țară

15:00Economie
Vrancart a revenit pe profit în primul trimestru din 2026, în portofoliul fraților Pavăl de la Dedeman

14:35Social
Succesiune frați vitregi 2026. Cum se împarte moștenirea când vă unește doar mama sau tatăl

16:00Economie
Ministerul Finanțelor blochează TikTok, WhatsApp, Gmail și ChatGPT pe calculatoarele din instituție, ANAF și Vamă
Articole Similare

14:11Actual
Amendă, fără plăcuțe de înmariculare și alte nenorociri când nu ai asigurare RCA. Sancțiuni mai aspre față de anii anteriori

16 maiActual
Rovinieta se scumpește de la 1 iulie. Tarife uriașe pentru mașinile vechi

15 maiActual
Salarii mărite la aceste companii. Se fac și angajări, oportunități reale la stat

15 maiActual
Chiriașii cărora proprietarii le închid ușa în nas. Nimeni nu-i mai vrea, nici cu bani mulți

14 maiActual



