Despre ce este vorba? Comisarii ANPC, sesizați de un brașovean, au depista la magazinul Lidl, de pe strada Zizinului, o situație incredibilă.
Respectivul magazin LIDL a scos la vânzare nectarine „Made in România”. Numai că, pe prețul expus la raft, originea era Spania, iar pe eticheta caserolei cu fructe… Grecia!
Pentru toată această „plimbare” a nectarinelor prin Europa, Comisariatul Regional pentru Protecția Consumatorului Brașov a aplicat o amendă de 5.000 de lei pentru practică comercială înșelătoare, a declarat șeful instituției, Sorin Susanu, conform newsbv.ro.
[caption id="attachment_57104" align="alignnone" width="720"]
Sursa foto: newsbv.ro[/caption]
Vezi și EXCLUSIV! Răsturnare de situație! DNA dinamitează spusele unuia dintre șefii din Poliție, acuzați că fabrică dosare!
Probleme serioase pentru cei care deţin aceste modele de telefoane: Un bug software ar putea trimite la întâmplare toate pozele din telefon


















